Yükleniyor...

Crypto.com da DeFi Çılgınlığına Katıldı!

Ünlü kripto para borsası Crypto.

cryptocom da defi cilginligina katildi

Ünlü kripto para borsası Crypto.com, DeFi çılgınlığından yararlanmak için yeni bir hizmet başlattı.

Crypto.com, kullanıcıların çeşitli merkezi olmayan finans token’ları arasında değişim yapmasına olanak tanıyan bir DeFi Swap hizmeti başlattı. Firma, müşterilerine 20 katına kadar getiri vaat ediyor. Fakat firma bu işlemlerde aynı zamanda birçok risk olduğuna da belirtmekten kaçınmıyor.

DeFi Token’ları Takas Edilebiliyor

Hong Kong merkezli bir kripto para şirketi olan Crypto.com, DeFi Swap adlı yeni bir hizmet başlattı. Whitepaper’a göre altyapı merkezi olmayan finans (DeFi) kullanıcılarının token’larını çeşitli DeFi likidite havuzları arasında takas etmelerine izin veriyor.

Ethereum ana ağında başlatılan hizmet, kullanıcıların DeFi token’larını takas etmelerine ve işlemelerine ayrıca likidite sağlamalarına ve “Üçlü Verim” kazanmalarına olanak tanıyor.

Whitepaper’da şu ifadeler kullanılıyor:

“DeFi Swap, CRO tarafından desteklenen olağanüstü bir teşvik programı sunarken, kanıtlanmış ve denetlenmiş protokollerden yararlanarak, DeFi paralarını mevcut en iyi oranda takas etmek ve toplamak için en iyi yer olmak üzere tasarlandı.”

DeFi Swap lansmanı sırasında Wrapped Ether (WETH), Tether (USDT), USD Coin (USDC), Dai (DAI), Chainlink (LINK), Compound (COMP) ve Crypto.com Coin (CRO) desteklenecek.

Kullanıcılar, % 0,3 takas ücreti ödeyerek desteklenen herhangi iki token arasında takas yapabilirken, Crypto.com Coin (CRO) sahipleri – likidite sağlayıcıları (LP’ler) olarak – likidite havuzlarına katkıda bulunmak için teşvik edilecek:

“Başlangıçta, takas ücretlerinin tamamı (takas başına % 0,3) likidite sağlayıcılarına dağıtılacaktır. Crypto.com, protokolün devam eden Ar-Ge’sini finanse etmek için daha sonra takas başına maksimum % 0,05’i yeniden yönlendirme seçeneğini saklı tutuyor.”

Firma, “Mevcut kurulum kapsamında, kullanıcılar 4 yıl boyunca 50.000.000 CRO’dan az olmamak kaydıyla 20 kata kadar getiri elde edebilirler” diye de eklemede bulundu.

DeFi Risk Taşır

Yine de şirket, Crypto.com’un protokollerinin Defi Labs (‘Crypto.com’) tarafından gönüllü olarak ‘olduğu gibi’ ve ‘mevcut olduğu şekilde’ kullanıma sunulan bir dizi akıllı sözleşme olduğunu vurguladı ve kendisini protokol ile etkileşimlerden kaynaklanan tüm riskler ve sözleşme, haksız fiil veya başka herhangi bir sorumluluk teorisi kapsamında, protokolden veya onunla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir iddia, zarar veya diğer şeyler için sorumluluk almadığını dile getirdi.

Firma bununla birlikte DeFi varlıklarının riskini de vurguluyor. Firma olabilecek şeyleri şu şekilde listeledi:

  • Sanal varlıkların kısmen veya tamamen kaybı
  • Sanal varlıklarla ilgili olarak likiditede çöküş
  • Örneğin piyasa manipülasyonu dahil olmak üzere katılımcılar tarafından piyasa suistimali olasılığı

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner