Yükleniyor...

Crypto.com, Malta Düzenleyicisinden Elektronik Para Kurumu Lisansı Aldı

Crypto.

malta

Crypto.com, Malta Finansal Hizmetler Otoritesi’nden bir Elektronik Para Kurumu Lisansı aldı.

Crypto.com, paylaştığı bir blog gönderisinde Elektronik Para Kurumu Lisansı aldığını duyurdu.

Crypto.com’un yasal adı Forix Dax altında verilen EMI Lisansı, şirketin Malta’daki müşterilerine ödeme hizmetleri sunmasına ve banka havalesi gerçekleştirmesine olanak tanıyacak. Crypto.com böylelikle ülkede bu lisansı alan ilk kripto para firması olma özelliğine de sahip oldu.

Şirketin açıklamasında, lisansın alınması için Malta Finansal Hizmetler Otoritesi (MFSA) ile yakın bir çalışma içerisine girildiği belirtiliyor. Şirket ayrıca, faaliyet gösterilen diğer ülkelerde de yasal çerçeveye uyduklarının önemle altını çiziyor.

Crypto.com kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek, konuyla ilgili düşüncelerini paylaştı:

“İlk günden itibaren tamamen düzenlenmiş bir iş kurmaya kendimizi adadık. Düzenleyicilerle çalışmak, dünyanın kripto para birimine geçişini hızlandırma misyonumuzu yerine getirmenin en iyi yoludur. MFSA’dan EMI Lisansı alan ilk küresel kripto para birimi platformu olmak, bir bütün olarak endüstri için önemli bir kilometre taşıdır.”

Crypto.com’un Malta’da faaliyet göstermek için daha önce da farklı bir lisansa başvurmuştu. Şirket kısa bir süre önce  Sınıf 3 Sanal Finansal Varlıklar (VFA) Lisansı alan ilk küresel kripto para birimi şirketi oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner