Yükleniyor...

Crypto.com, Personel Sayısını Yüzde 20 Azaltacak

Kripto para borsası Crypto com, devam eden kripto kışında personel sayısını yüzde 20 azaltıyor.

Crypto.com Personel Sayisini Yuzde 20 Azaltacak

Kripto para borsası Crypto com, devam eden kripto kışında personel sayısını yüzde 20 azaltıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX‘in iflas etmesinin yanı sıra, kripto şirketleri mevcut kripto kışının da etkisiyle birlikte zorluklarla karşı karşıya. Bir çok kripto şirketi, FTX benzeri bir çöküş yaşamamak için mali yapılarını yenilemeye başladı. Kripto borsası Crypto.com da işten çıkarma ve yapılanma hamlesi yapıyor. Kripto borsasının, yapılanma sürecinin bir adımı olarak işçi çıkarmayı planladığı bildirildi. Kripto istihdamı için zaten kötü geçen haftaya bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Crypto.com, Çalışan Sayısını Azaltıyor

Crypto.com, kripto endüstrisinde yaşanan kış etkilerinden kurtulmak amacıyla iş gücünü yaklaşık yüzde 20 oranında azalttığını söyledi.

Firma, işten çıkarmaların arkasındaki neden olarak kripto piyasasındaki gerilemeden ve FTX patlamasından kaynaklanan ekonomik rüzgarları gösterdi.

Borsa, Coinbase’in personelinin yaklaşık yüzde 20’sini işten çıkarmasının ardından işten çıkarmaları duyuran en son kripto firması oldu. Çok kısa bir süre önce Blockchain.com ve Consensys’in de personelinin bir kısmını işten çıkardığı bildirildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x