Yükleniyor...

Son Durum: BTC ve Piyasa Hareketliliği Sürüyor

Bitcoin son durum analizinde 24 saatte yükseliş trendine girerek 19 bin dolar seviyesine kadar dayandı.

btc fiyat son durum 13 ocak 23

Bitcoin son durum analizinde 24 saatte yükseliş trendine girerek 19 bin dolar seviyesine kadar dayandı. Uzun zamandan sonra BTC’deki bu hareketlilik ayı piyasasının sonunun yakın olup olmadığını merak ettirdi. Yatırımcılar Bitcoin neden yükseliyor? sorusunun yanıtını araştırırken son durumda piyasa hareketliliği sürüyor.

btc yükseliş

BTC’de Son Dakika Yükselişi!

Bitcoin son 24 saatte yüzde 5’e varan bir yükseliş yaşadı. 19 bin dolar seviyesine kadar çıkan BTC epeydir ayı döneminde olan kripto piyasasının nefes almasını sağladı. Yaşanan hareketlilik sonrası piyasaların boğa sezonuna göz kırpıp kırpmadığı merak konusu oldu.

Bitcoin’deki yükseliş, ABD enflasyon verileri ve FTX’in yeni yönetiminin yaklaşık 5 milyar dolar likit varlığını geri alıp müşteri paralarının bir kısmını ödeyebileceği haberleri sonrasında geldi. Bitcoin’in yükselişiyle beraber kripto ile ilişkili hisse senetlerinde de yüzde 60’a varan artış kaydedildi.

Bitcoin (BTC) Kaç Dolar Oldu?

Kripto piyasasındaki hareketlilik sonrası özellikle yatırımcılar tarafından Bitcoin kaç dolar oldu? sorusunun yanıtı arama motorlarında sıklıkla araştırılan konular arasına girdi. Bitcoin’in yaklaşık bir buçuk ayın en yüksek seviyesine çıkması, kriptoyla ilişkili hisse senetlerini de harekete geçirdi. Coinbase hisseleri yaklaşık yüzde 8.6, madencilik şirketi Bı̇tfarms’ın ABD’de ı̇şlem gören hı̇sselerı̇ yüzde 44, bir başka madencilik şirketi Riot Platforms’un hı̇sselerı̇ ise yüzde 10’dan fazla artış kaydetti.

Bunun yanı sıra, tipik olarak Bitcoin ile birlikte işlem gören Nasdaq endeksi de yayımlanan enflasyon verileri ile birlikte bir miktar volatilite yaşasa da günü yeşil renkte kapatmayı başardı.

bitcoin

Bitcoin (BTC)

66,969.94 $

Bitcoin Yükselişi Devam Eder mi?

Bitcoin son durum grafiklerinde önemli teknik seviyelerin üzerine çıkmasının ardından şu anda 18.000 dolar seviyesinin üzerinde rahat bir şekilde işlem görmeye devam ediyor. Mevcut fiyatlarla, dijital varlık 50 günlük hareketli ortalaması olan 17.212 dolar civarının üzerine çıktı ve bu da onu tehlikeli bir konuma getirdi. Bu tür seviyeler, kripto para biriminin fiyatının her iki yönde de hareket edebileceği anlamına gelebilir. Dolayısıyla, ABD enflasyon verisi ve FTX gelişmeleri bu yükselişte etkili olsa da balinaların BTC biriktirmesi de yükseliş trendinin tetikleyicisi konumunda.

Dolayısıyla BTC yükseliş trendinin devam etmesi ve 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde başarılı bir şekilde fiyatlanması için daha fazla talep olması gerekiyor.

bitcoin son durum

BTC Uzman Yorumu

Uzman görüşlerine bakıldığında geçtiğimiz günlerde popüler analist Michael Van de Poppe, Bitcoin fiyatının ralliyi uzatması için 17.350 doların üzerinde kalması gerektiğini vurgulamıştı. Bununla birlikte Twitter üzerinde ciddi bir takipçi kitlesine sahip olan il Capo of Crypto, henüz kalıcı bir yükseliş trendi olmadığını, Bitcoin ve piyasanın çoğunun kırılan destekleri direnç olarak test ettiğini ve bu senaryoyu defalarca gördüğünü belirtmişti.

Uzmanlar Bitcoin fiyatının 17.200-17.300 dolar seviyesinin üzerinde birkaç günlük kapanış yapması gerektiğini bir süredir vurgulamışlardı. Neticede bu seviyelerin üzerinde yaşanacak kapanışlar yükselişi devam ettirebileceği gibi bu seviyelerin altında yaşanacak kapanışlar fiyatta geri çekilmeye de sebebiyet verebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner