Yükleniyor...

Cardano, Özel Yapım Yan Zincirlerle Genişlemeye Hazırlanıyor

Cardano, üzerinde özel olarak oluşturulmuş yan zincirleri dağıtmalarını sağlayacak bir yazılım araç seti yayınlayacak.

Cardano Ozel Yapim Yan Zincirlerle Genislemeye Hazirlaniyor

Cardano, üzerinde özel olarak oluşturulmuş yan zincirleri dağıtmalarını sağlayacak bir yazılım araç seti yayınlayacak.

Araç seti, yan zincir geliştiricilerinin, ana zincirin güvenliğini miras alırken kendi fikir birliği mekanizmalarını ve uygulamaya özgü diğer özellikleri seçmelerine olanak tanıyacak. Yan zincir, genellikle ana ağ olarak adlandırılan ana blokzincirine bitişik olarak çalışan bağımsız bir blok zinciridir. Yan zincirler genellikle merkeziyetsizliğe ve güvenliğe öncelik veren ana ağa ölçeklenebilirlik katmaya çalışır.

Cardano, Özel Yapım Yan Zincirler ile Genişleyecek

Cardano ekosisteminin arkasındaki ekip, bu ayın sonlarına doğru, geliştiricilerin ekosistemi iyileştirmeyi amaçlayan Cardano üzerinde özel olarak oluşturulmuş yan zincirleri dağıtmalarını sağlayacak bir yazılım araç seti yayınlamayı planlıyor.

Input Output Global (IOG) tarafından 12 Ocak’ta yapılan duyuruda yan zincir araç seti için resmi teknik belgeler ve açıklamalar yer aldı.

IOG geliştiricileri, halihazırda “Proof of concept” olarak Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu bir yan zincir kamu test ağı oluşturmak için araç setini kullanıyorlar. Denetim tamamlandığında, herkes merkeziyetsiz uygulamaları dağıtabilecek, akıllı sözleşmeler oluşturabilecek ve token’ları farklı test zincirleri arasında taşıyabilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner