Yükleniyor...

Crypto.com Saldırısında Zararın Boyutu Belli Oldu: 15 Milyon Dolarlık Ethereum (ETH) Çalındı

PeckShield'e göre Crypto.

hacker cracking binary code data security

PeckShield’e göre Crypto.com 15 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı.

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield’e göre, popüler kripto para borsası Crypto.com bilgisayar korsanlarına 15 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) çaldırdı. Çalınan kripto paraların yarısı, Ethereum destekli kripto para karıştırma (mikser) hizmeti Tornado Cash’e gönderildi.

Dün Crypto.com, “şüpheli etkinlik” nedeniyle para çekme işlemlerini durdurduğunu duyurmuştu. Bazı kullanıcılar para kaybettiklerini açıklarken, firma çekimleri 14 saat sonra tekrar aktifleştirdi.

Firmanın CEO’su Kris Marszalek, hiçbir müşteri fonunun kaybolmadığını söyledi. Ayrıca Crypto.com borsanın altyapısını güçlendirildiğini de dile getirdi. Borsa hala olayla alakalı soruşturma yürütüyor.

Merkeziyetsiz finans alanında rugpull ve hack’ler yaygın olsa da, bu kadar yüksek kalibreli merkezi bir borsanın saldırıya nasıl kurban gittiği belirsizliğini koruyor. CEO Marszalek, soruşturma tamamlanır tamamlanmaz detayların yayınlayacağına dair söz verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner