Yükleniyor...

Milo, ABD’de Kripto Para ile Mortgage Dönemini Başlattı

Finansal teknoloji şirketi Milo, bugün yeni bir kripto para mortgage'ını (ipotek teminatı) duyurdu.

bitcoin mortgagae abd

Finansal teknoloji şirketi Milo, bugün yeni bir kripto para mortgage’ını (ipotek teminatı) duyurdu. Bu, kripto yatırımcılarının ABD’de gayrimenkul satın almak için dijital varlıklarını kullanmalarını kolaylaştıran dünyanın ilk kripto ipotek teminatı teklifidir. Dijital bankacılık lideri bundan sonra hızla büyüyen kripto segmentine hizmet etmek için tekliflerini genişletecek.

Milo’nun müşterileri, mülk satın almak için Bitcoin’lerini rehin verebilecek ve sonunda düşük faiz oranlı 30 yıllık kripto ipoteğine hak kazanabilecekler. Bu çözüm, müşterilerin her ikisinin de potansiyel fiyat artışını korurken, Bitcoin’lerine sahip olmaya ve gayrimenkulde çeşitlendirmeye devam etmelerini sağlayacak.

Milo CEO’su ve Kurucusu Josip Rupena, şunları söyledi:

“Tüketicilerin kripto servetlerini kazanmaları ve yatırım yapmalarıyla dünya hızla değişiyor. Müşteriler, milyonlarca büyük tüketiciye kredi vermek için yenilikçi çözümler bulmamızı bekliyor. Kripto tüketicilerinin ev kredisine erişmesinin mevcut yolları, onları peşinat karşılığında satış yapmak gibi istenmeyen vergi yükümlülükleriyle karşı karşıya bıraktı. Ayrıca Bitcoin ile mülk satın alan sayısız insan hikayesi var. Bu insanlar daha sonra Bitcoin’in değerinin arttığını izlemek zorunda kalıyor.”

Ekran Resmi 2022 01 18 15.41.55

Şirketin yabancı uyruklular için sunduğu diğer ipotek çözümü, şimdiden milyonlarca dolarlık kredi sağladı ve 63’ten fazla ülkeden başvuru aldı. Rupena, “Bu, kripto ve ipotek endüstrileri için heyecan verici bir an. Yeni kripto ipoteğimizle, daha önce diğer bankacılık firmaları tarafından sırf kripto sahibi oldukları için reddedilen tüketicilere yönelik tekliflerimizi genişletebiliriz. Artık onların Bitcoin servetleri emlak için kredi satın almalarına yardımcı olabilir” ifadelerini kullandı.

Konuyla alakalı konuşan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ise şunları söyledi:

“Milo’nun finansal esnekliğini kripto ipotekleriyle genişletme kararı, Amerika Birleşik Devletleri’nin kriptodaki hakimiyetini ilerletmek için çığır açan bir başarı. Miami’nin Milo gibi yenilik yapmaya ve fikir üretmeye istekli şirketlere ihtiyacı var.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner