Yükleniyor...

Crypto Rating Council 5 Popüler Altcoin’e Not Verdi

Crypto Rating Council (CRC), Cosmos (ATOM), Livepeer (LPT), Dash (DASH), Ethereum Classic (ETC) ve Horizen (ZEN) olmak üzere 5 popüler altcoin için derecelendirmesini paylaştı.

Kripto Derecelendirme Konseyi

Crypto Rating Council (CRC), Cosmos (ATOM), Livepeer (LPT), Dash (DASH), Ethereum Classic (ETC) ve Horizen (ZEN) olmak üzere 5 popüler altcoin için derecelendirmesini paylaştı.

Kripto Varlıkların Menkul Kıymet Olup Olmadığı Saptanıyor

CRC, amacının “bir kripto varlığın geliştirilmesi, piyasaya sürülmesi ve kullanılması bakımından federal menkul kıymetler yasalarına uygun olup olmadığını belirlemek” olduğunu bildirdi. Yani XRP gibi dijital varlıkların menkul kıymet olup olmadığını SEC’ten önce araştırarak yatırımcılara bilgi sunulması hedefleniyor. Bu bakımdan CRC, “menkul kıymetler hukuk uzmanlarıyla ortaklaşa, üyelerin kendi işlerinin olağan seyrinde desteklenen varlıkları gözden geçirmek için tutarlı bir çerçeveye sahip olmalarına izin veren bir uyumluluk aracı” oluşturmak üzere kuruldu.

Önde gelen kripto para finansal hizmetler şirketlerinin (Coinbase ve Kraken gibi) bir araya gelerek oluşturduğu CRC, menkul kıymetler yapısı için güncel varlık derecelendirmelerini paylaştı.

Dash (DASH) ve Horizen (ZEN) Menkul Kıymet Değil

CRC, dijital varlıkları değerlendirirken 1’den 5’e kadar puan veriyor ve bu şekilde kripto paraların menkul kıymet riski ortaya konuluyor. 1 puan kripto varlığın menkul kıymet olmadığını gösterirken, 5 puan varlığın menkul kıymet olduğunu göstermektedir. Aradaki puanlarda düşüklüğü ve azlığına göre mevcut olan riski gösteriyor. En çok merak edilenler arasında olan XRP, daha önceden CRC tarafından 4 puanla değerlendirilmişti. CRC’nin paylaştığı son derecelendirmeler ise şu şekilde;

  • Cosmos (ATOM): 3,75
  • Dash (DASH): 1.0
  • Ethereum Classic (ETC): 2,0 (Ethereum’a verilenle aynı derecelendirme)
  • Horizen (ZEN): 1.0
  • Livepeer (LPT): 3,75

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner