Yükleniyor...

CryptoCom, Fransa’da Düzenleyici Onayı Aldı

Kripto para platformu CryptoCom, Fransa'da Dijital Varlık Servis Sağlayıcısı (DASP) olarak faaliyet göstermek için onay aldı.

CryptoCom Fransada Duzenleyici Onayi Aldi

Kripto para platformu CryptoCom, Fransa’da Dijital Varlık Servis Sağlayıcısı (DASP) olarak faaliyet göstermek için onay aldı.

Crypto.com, yakın zamanda Yunanistan‘da Yunanistan Sermaye Piyasası Komisyonu’ndan ve Singapur Para Otoritesi’nden Büyük Ödeme Kuruluşu Lisansı için ilkesel onay ve Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan Sanal Varlık Lisansı için geçici onay aldı. Kripto hizmeti sağlamak amacıyla yeni bir adım da Fransa’da atıldı.

Crypto.com’a Fransa’dan Dijital Varlık Hizmet Onayı

Crypto.com’a, ülkenin önde gelen mali düzenleyicileri tarafından Fransa’da Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı (DASP) olarak faaliyet gösterme onayı verildi.

Finansal Piyasalar Kurumu (AMF) ve Fransız İhtiyati Denetleme ve Çözüm Kurumu (ACPR) tarafından yapılan açıklamaya göre, Crypto.com’a, kara para aklama işlemlerini engelleyen AML prosedürlerini tamamlamasının ardından lisans verildi. Bu kayıt ile kripto platformu, Fransa’daki müşterilere yerel düzenlemelere uygun bir ürün ve hizmet paketi sunacak.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Avrupa pazarı, Crypto.com’un uzun vadeli büyümesi ve başarısı için kritik öneme sahip. Fransa’da AMF onayını almaktan son derece gurur duyuyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner