Yükleniyor...

CryptoQuant CEO’su, Bitcoin’deki Kâr Realizasyonu Oranına Dikkat Çekti

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’de kar realizasyonu yapmamış kitlenin büyüklüğüne dikkat çeken bir veri paylaştı.

cryptoquant ceosu bitcoindeki kar realizasyonu oranina dikkat cekti 2

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’de kar realizasyonu yapmamış kitlenin büyüklüğüne dikkat çeken bir veri paylaştı.

Ki Young Ju, bugün Twitter hesabı üzerinden dikkat çeken bir veri paylaştı. Bitcoin’in dolaşımdaki arzının kar oranını gösteren grafikte, dolaşımdaki arzın neredeyse tamamının (%99) karlarını realize etmediğine işaret etti. CEO 2017 ve 2020’deki parabolik boğa koşularının başlangıcında bu oranın %99.9 olduğuna dikkat çekti.

Daha önce aktardığımız üzere Bitcoin, Ekim ayının başından bu yana büyük bir yükseliş yaşadı. Ayın başında işlem gördüğü 44.000 dolar seviyesinden 60.000 dolar seviyesine kadar yükselerek toplulukta heyecan yarattı. Bu yükselişin arkasında ise ABD’nin düzenleyici kurumu SEC’nin bir Bitcoin ETF’ini onaylayacağı düşüncesi yatıyor. 

SEC, dün akşam Bitcoin vadelilerine dayalı bir ETF hakkında uyarıda bulunan bir paylaşım yaptı. Önde gelen haber ajanslarından Bloomberg de önümüzdeki hafta bir Bitcoin ETF’inin kabul edileceğine dair bir haber aktardı. Bu gelişmelerin ardından Bitcoin 60.000 dolar seviyesini kırmayı başardı. 

Bitcoin yayın saati itibariyle 59.339 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner