Yükleniyor...

CTO Coinfirm’e Göre DeFi Sektörüne Düzenleme Gelecek!

DeFi protokollerinde kilitlenen meblağ DefiPulse’a göre yaklaşık 10 milyar dolar civarında ve bu miktar düzeltmelere rağmen büyümeye devam ediyor.

streamiy project

DeFi protokollerinde kilitlenen meblağ DefiPulse’a göre yaklaşık 10 milyar dolar civarında ve bu miktar düzeltmelere rağmen büyümeye devam ediyor. Merkezileştirilmiş platformlardan varlık akışı nedeniyle, düzenleyiciler tarafından sektör denetimi artmaktadır. Coinfirm’in CTO’su Jakub Fijolek’e göre DeFi sektörü yakın gelecekte düzenlenecek. Yeni projeler, yasal gerekliliklere göre daha fazla gelişme için altyapıyı hazırlamalı.

Streamity projesi, yasal alanda faaliyet gösterirken likidite sağlayıcıları için motivasyonel bir modelle DEX’in başlatıldığını duyurdu. Streamity Group, Estonya merkezli ve 2017’den beri faaliyet gösteren bir firmadır. Şirket, tümü yeni Binance Smart Chain’e aktarılmış birkaç proje oluşturdu. Bu, hız konusunda bir avantaj sağlarken aynı zamanda Ethereum blok zincirine kıyasla düşük ücretler ortaya koyar. Bu tür projeler, Binance ağına giderek daha fazla proje aktarıldıkça piyasanın bir parçası olacak.

Zhao daha sonra, Binance Smart Chain’in Ethereum ağının yerine geçmediğini veya rakibi olmadığını ve aslında bu ağla uyumlu olduğunu vurguladı. Zhao, Binance Smart Chain’in akıllı sözleşme yaratıcılarına daha fazla seçenek sağladığını ekledi:

“BSC hiçbir zaman ETH’nin yerini almayı amaçlamadı, BSC, ETH ile uyumlu. Akıllı projeler kullanıcılarına daha fazla seçenek sunuyor. Daha ucuz ücretler seçeneği gibi.”

Binance, 1 Eylül’de halihazırda testnet’te bulunan 1000’den fazla proje ile Binance Smart Chain platformunu başlattı ve bu projelerin hepsi yakında Mainnet’e gelecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner