Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Araştırmacılar Açıkladı: Bitcoin (BTC) İçin Sırada Ne Var?

Araştırmacılar Açıkladı: Bitcoin (BTC) İçin Sırada Ne Var?

ABONE OL:google-news

Kripto para borsası Binance’teki araştırmacılar, ABD dolarının gücünün Bitcoin ve kripto para piyasalarının bir sonraki adımda nereye gideceğini belirleyeceğini söylüyor. Yeni bir ticaret raporu, dolar ile kripto ve altın gibi alternatif varlıklar arasındaki son negatif korelasyonu vurguluyor.

Araştırmacılar, kripto para piyasalarında geçen ay yaşanan gerilemenin, yaygın ekonomik belirsizliğe neden olan koronavirüs salgınının ardından küresel hisse senedi piyasalarındaki geri çekilmelerden etkilendiğini söylüyor. Raporda, şu ifadeler kullanılıyor: “ABD Doları, bu yıl Bitcoin’in başarısının temel itici gücü oldu. Bununla birlikte, dolarda son zamanlarda yaşanan yükseliş kripto para birimlerini düşürdü. Herhangi bir zayıflık göstergesi veya doların acımasız satışının devam etmesi, Bitcoin gibi alternatif varlıklarda bir sonraki satın alma dalgasını tetikleyecektir.”

Bitcoin’e Olan İlgi Düştü

Binance Future’dan alınan verilere göre, Bitcoin’e olan açık ilgi Eylül ayında 1.1 milyar dolardan 650 milyon dolara düştü. O zamandan beri, açık faiz toparlanarak 960 milyon dolara yükseldi.

Araştırmacılara göre son piyasadaki düşüşe rağmen, yatırımcılar önemli kazançlar elde ettiler ve Bitcoin fiyatındaki kısa vadeli dalgalanma nedeniyle geri çekilmedi ve BTC’nin temelleri güçlü kaldı:

“Dedikleri gibi, hiçbir boğa piyasası düz bir çizgide yükselmez. Sinir bozucu olsa da, boğa piyasalarında düzenli olarak piyasa düzeltmeleri yapılır. Piyasa düzeltmeleri sağlıklı olabilir, aşırı değerli fiyatları ayarlayabilir ve satın alma fırsatları sunabilir. Birçok analist, orta ve uzun vadede kripto para birimleri konusunda iyimser. Yatırımcılar, Bitcoin‘in gelecekteki yönünün göstergeleri için makroekonomik eğilimleri yakından takip etmeliler.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar