Yükleniyor...

Dikkat: Analistlere Göre Bu Altcoin’de Düşüş Yaşanacak!

Chainlink (LINK), Eylül ayının en düşük seviyesinden büyük ölçüde toparlanmaya başlamış gibi görünüyor.

Dikkat Analistlere Gore Bu Altcoinde Dusus Yasanacak

Chainlink (LINK), Eylül ayının en düşük seviyesinden büyük ölçüde toparlanmaya başlamış gibi görünüyor. Yazının yazıldığı sırada Chainlink (LINK), Eylül başında görülen 8 dolarlık düşük seviyelerin çok üzerinde, 11.26 dolardan işlem görüyor. Kripto para her ne kadar yükseliş yaşasa da hala Ağustos ayının satın alma çılgınlığı sırasında belirlenen tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20 dolardan yaklaşık %50 oranında  daha düşük.

Ne yazık ki analistler, LINK bazı düşüş sinyalleri oluştururken kripto para biriminin yakın vadede daha düşük seviyelere doğru hareket etmeye hazır olduğunu düşünüyor.

LINK Yakında Düşüş Yaşayabilir

Son günlerde kripto varlık piyasasının geri kalanını takiben, Chainlink (LINK) geçtiğimiz günlerde haftalardır ilk kez 11 dolara yükseldi. Kripto para şu anda iki önemli direncin üzerinde işlem görüyor: Eylül ayının en düşük seviyesi ve 10 dolar seviyesinden.

Ancak, tüm analistler fiyat hareketinin burada geçerli olacağını düşünmüyor. Kısa bir süre önce bir kripto para trader’ı aşağıdaki tabloyu paylaştı ve LINK’in fiyat hareketi ile göreli güç endeksi arasındaki bir saatlik ve dört saatlik grafikte iki düşüş eğilimi oluştuğu için kripto para biriminin yükseleceğini beklemediğini belirtti:

“Yine de oldukça önemli olan kırmızı çapraz direncin üzerinde bulunmamıza rağmen, burada yukarıda kalmamızı beklemiyorum. Saatlik ve 4 saatlik düşüş sapması bu düşünceyi doğruluyır. LINK 10,88 dolar civarında kısa bir deneme yapacak.”

link 1

Tüm Gözler Bitcoin’de

LINK’in aşağı inmek için kendine has noktalar olsa da, tüm gözler Bitcoin üzerinde olmalı. Çünkü bu durum Chainlink’i bir düşüşten kurtarabilir.

Analistler maalesef önde gelen kripto para biriminin de düşüş yaşayabileceğini ifade ediyor. Böyle bir durumda LINK’in gerileme riski daha da büyük olacaktır.

link 2

LINK’te Olumlu İşaretler Var mı?

Başka bir analiste göre ise LINK’te olumlu işaretler var. Chainlink (LINK), ABD doları karşısında 9,65 dolarlık direncin üzerinde güçlü bir artış başlattı. Fiyat şu anda 11.00 dolar direncinin üzerinde başka bir yukarı kırılmaya çalışıyor. Analist Aayush Jindal’a göre fiyat şu anda 11.00 dolar direncini test ediyor ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) oldukça üstünde. LINK/USD çiftinin 4 saatlik grafiğinde 10.50 dolar civarında destekle oluşan kısa vadeli yükselen bir kanal var. 11.00 dolar ve 11.25 dolar direnç seviyelerinin üzerinde net bir kırılma olursa parite yükselebilir.

Jindal’a göre Chainlink’in fiyatı olumsuz bir düzeltmeye başlarsa, 10.50 dolardan kanal trend çizgisinin yakınında destek bulabilir. İlk büyük destek 10.20 dolar seviyesine yakın. Ana destek şu anda 9.80 dolar seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) yakınında oluşuyor. Daha fazla kayıp, fiyatı 9,65 dolarlık destek bölgesine (önceki koparma bölgesi) yönlendirebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner