Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Yatırımcılar Umutlu: "XRP'leri Satmıyoruz Çünkü 100 Dolara Ulaşacak"

Yatırımcılar Umutlu: “XRP’leri Satmıyoruz Çünkü 100 Dolara Ulaşacak”

ABONE OL:google-news

Ripple yatırımcıları XRP’nin gelecekte 100 dolar olacağı konusunda iyimser görüşteler. Bir anket sonucuna göre XRP sahiplerinin önemli bir yüzdesi, kripto para biriminin gelecekte 100 dolara ulaşacağına inandıklarını söyledi. Birçoğu, kripto parayı bu fiyata ulaştığında satmayı planlıyor.

Son aylarda, Blockchain ödeme şirketinin yerel kripto para birimi olan Ripple (XRP), piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olan stablecoin Tether’e (USDT) nazaran daha iyi performans gösterdi. Ek olarak, kripto para birimi çok uzun bir süredir fiyat olarak 1 doların altında işlem gördü. Bu, Ripple yatırımcılarının ve kripto para biriminin alay konusu olmasına bile neden oldu.

Kripto para biriminin fiyat performansına rağmen, XRP topluluğu için yapılan en son anket, Ripple yatırımcılarının kripto konusunda hala çok “boğa” hissinde olduğunu gösterdi.

100 Dolar Seviyesinden Umutlular

XRP anketini Ripple yatırımcısı olan XRP_Cro gerçekleştirdi. Ankete XRP topluluğundaki 1000’den fazla yatırımcı katılım sağladı. XRP_Cro tarafından yakın zamanda paylaşılan anket sonuçları, önemli sayıda Ripple yatırımcısının, dördüncü en büyük kripto para biriminin zamanla 100 doların üzerine çıkacağı konusunda hala çok iyimser olduğunu gösterdi.

Kesin olarak, ankete katılan Ripple yatırımcılarının yaklaşık yüzde 72’si gelecekte 100 dolar fiyatlı bir Ripple göreceklerini düşünüyor. Birçok kişiye göre XRP topluluğu, son yıllardaki fiyat performansının ardından kripto para birimine çok fazla güveniyor olabilir. XRP topluluğu arasındaki bu güven, Ripple yatırımcılarının neden kripto para birimini elinde tutmaya devam ettiğine dair daha fazla açıklama sağlıyor.

Uzun Zamandır Hodl Yapıyorlar

Sonuca göre, ankete katılan Ripple yatırımcılarının yaklaşık yüzde 94,3’ü kripto para birimini uzun süredir ellerinde tutuyor. Yaklaşık yüzde 5,7’si kripto para birimi ticareti yapmakla ilgilendiğini söyledi. Anketin bir başka ilginç sonucu da, XRP kripto para birimine yatırım yapan kişilerin bunu dijital para birimi aracılığıyla zengin olma veya iyi karlar elde etme amacıyla yapmaları.

İnsanların sadece yüzde 15’i yeni ödeme teknolojileriyle ilgilendiklerini, yani kripto para birimini ödeme amacıyla kullandıklarını söyledi. Bu arada, yatırımcıların yüzde 43’ü, kripto para birimi 2021 ile önümüzdeki beş yıl arasında 100 dolarlık fiyat seviyesine ulaşmayı başarırsa XRP pazarından tamamen veya kısmen çıkacaklarını söyledi. Bununla birlikte, kripto para birimi 10 veya 50 dolara ulaştığında yaklaşık yüzde 40 kadar yatırımcı ayrılmayı planlıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar