Yükleniyor...

Cumhurbaşkanı Başdanışmanından Kripto Para Açıklaması

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, kripto paralarla ilgili açıklamalarda bulundu.

erem YXby cover

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, kripto paralarla ilgili açıklamalarda bulundu. Ertem’in ayrıca Twitter hesabında Thodex haberini RT’lediği de dikkatlerden kaçmadı.

Habertürk’te yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, Türkiye’de kripto paralarla alakalı çalışmaların kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Geçen gün yapılan düzenleme çok sayıda merkez bankası tarafından da yapılan, yapılmakta olan düzenlemeydi. Türkiye, küresel tarafı da takip ederek kendi ekonomi sistemine de uygun, onunla barışık piyasa düzenlemesi yapacaktır.”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ertem, konu üzerine çalışmaların olduğunu ifade etti. Ertem, “Bu konuda başta merkez bankamız olmak üzere ilgili kurumlarımız çalışıyorlar. Bu konudaki düzenlemeler reform programımızda da var. Burada esasında saadet zincirleri oluşuyor. Bu konuda hem vatandaşlarımızın tasarruflarını doğru değerlendirmesi açısından hem de haksız kazanç elde eden yapıların oluşmaması açısından çok hızlı düzenlemeler yapılması gerektiği kanaatindeyim ve bu da en kısa zamanda yapılacak” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner