Yükleniyor...

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Tarım Bakanlığı’ndan Blockchain Adımı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli bir görüşme gerçekleştirdi.

cb

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli bir görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede blockchain’in tarım teknolojisinde kullanımı gündeme geldi.

Ali Taha Koç ve Bekir Pakdemli arasında gerçekleşen görüşmede, tarım teknolojisine yön verecek olan teknolojiler ele alındı. Bu teknolojiler arasında blockchain ile birlikte yapay zeka ve siber güvenlik başlıkları da gündeme geldi.

Gerçekleşen görüşme, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin Twitter hesabı üzerinden duyuruldu.

Kripto Yasası Gündemde

Kripto yasası konusu, hala gündemin önemli sıralarında yer alıyor. Hatırlanacağı gibi Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto para temsilcileriyle konuyu görüşmek için bir araya gelmişti. Elitaş, yatırımcılarım mağdur edilmeyeceği bir sistem üzerine çalıştıklarını vurgulamıştı.

Son günlerde yasa taslağına dair bazı görüntüler paylaşılmış olsa da, şimdilik resmi bir açıklama yapılmadı. Kısa bir süre içerisinde kripto para yasa taslağının yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner