Yükleniyor...

Cumhuriyetçiler, SEC’den soruşturma talep etti

Cumhuriyetçiler Adalet Bakanlığı aracılığı ile SEC'e istekte bulundu.

sec

Cumhuriyetçiler Adalet Bakanlığı aracılığı ile SEC‘e istekte bulundu.

Kirpto para sektörü zorlu günlerden geçerken, Cumhuriyetçi vekiller SEC’ten bir istekte bulundu. Vekiller, SEC’e Promtheum şirketi hakkında araştırma istedi.

Cumhuriyetçiler SEC’in Adalet Bakanlığı’na Açıklama Yapmasını İstedi

Cumhuriyetçi milletvekilleri, Prometheum şirketi hakkında Adalet Bakanlığı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) soruşturma başlatmasını istiyor. Prometheum, eş CEO’sunun geçen ay Meclis komitesi önünde yaptığı ifadede dijital varlık şirketlerinin mevcut menkul kıymetler yasaları çerçevesinde faaliyet gösterebileceğini savunduğu için artan bir incelemeye tabi tutuluyor.

abd adalet bakanligi

Cumhuriyetçi milletvekilleri, Prometheum’un dijital varlık şirketi olarak Adalet Bakanlığı ve SEC tarafından incelenmesini istiyor. Prometheum, SEC’den alternatif bir ticaret sistemi olarak onay almıştı ve eş CEO Aaron Kaplan, mevcut menkul kıymetler yasaları çerçevesinde faaliyet gösteren bir kripto ticaret platformu oluşturmayı hedeflediğini ifade etmişti.

Komitedeki bazı Cumhuriyetçi milletvekilleri ve duruşmaya katılmayan bir senatör, Adalet Bakanlığı ve SEC‘in şirketi soruşturmasını istemektedir. Cumhuriyetçi milletvekilleri, “Kongreye yanlış beyanda bulunmak suçtur. SEC dosyalarında yanlış veya yanıltıcı beyanlarda bulunmak, menkul kıymetler dolandırıcılığı teşkil eder” şeklinde ifade etmektedirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner