Yükleniyor...

Custodia Bank CEO’su, Düzenleyicileri Topa Tuttu!

Custodia Bank CEO'su Caitlin Long, SEC ve CFTC'yi kripto sektörü üzerindeki yanlış hamleleri nedeniyle eleştirdi.

Caitlin Long

Custodia Bank CEO’su Caitlin Long, SEC ve CFTC’yi kripto sektörü üzerindeki yanlış hamleleri nedeniyle eleştirdi.

Geçtiğimiz yılın sonlarında yaşanan FTX iflası, kripto sektöründe şok etkisi yarattı. FTX’in, müşteri varlıklarıyla kripto işlemleri alması düzenleyicilerin de dikkatini çekti. Son zamanlarda birçok düzenleyici, kripto sektörü üzerinde yoğun bir baskı kurma çabası içerisine girdi. Washington DC’de bulunan SEC ve CFTC, kripto para birimlerini didik didik incelemeye başladı. Ancak Custodia Bank CEO’su Caitlin Long, SEC ve CFTC’nin kripto sektörüne kurduğu baskıyı anlamsız buluyor.

Custodia Bank CEO’su Long, SEC ve CFTC’yi Eleştirdi

Custodia Bank CEO’su Caitlin Long, birkaç firmanın iflas etmeden aylar önce, devlet kurumlarını kripto alanında büyük “dolandırıcılık” konusunda uyardığını açıkladı. Long’a göre yetkililer, bu dolandırıcılık iddialarına karşı hamle dahi yapmadı.

Caitlin Long, Washington merkezli düzenleyiciler olan SEC ve CFTC’yi eleştiri yağmuruna tuttu. Long, iki düzenleyicinin yaptıkları baskıların, kripto sektöründe bir şeyleri çözmeyeceğine inanıyor. Ayrıca Long, eleştirilerinde siyasilere de yer verdi.

Long, SEC, CFTC ve kanun koyucu siyasilerin kripto sektörüne yönelik “yanlış yönlendirilen baskılarını” eleştirdi. Diğer taraftan CEO, şu anda iflas etmiş olan bazı kripto projelerinin (FTX, Alameda) dolandırıcılık yaptıklarına yönelik iddiaları görmezden gelen siyasileri de eleştirdi.

Düzenleyicilerin ve siyasilerin, kripto sektörüne yönelik yaklaşımını eleştiren Long, ayrıca şunları söyledi;

“Washington’un yanlış yönlendirilmiş baskısı, riskleri yalnızca gölgelere itecek ve riskler beklenmedik yerlerde sürekli olarak ortaya çıktığı için düzenleyicileri köstebeği patlatmaya bırakacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner