Yükleniyor...

Nexo (NEXO) Nedir?

Nexo, Fintech hizmetleri sunan küresel bir dijital finans kurumudur.

nexo

Nexo, Fintech hizmetleri sunan küresel bir dijital finans kurumudur. Finansal hizmetler ile dijital varlıkları bir araya getirmeyi amaçlayan kurum, bu konuda yenilikçi çözümler bulmak için blokzincir teknolojisini kullanır.

Nexo Finance Nedir?

Nexo Finance, FinTech hizmetleri sunan ve geleneksel finans sektörünün sınırlarını iyileştirmek için projeler üreten bir dijital finans kuruluşudur. 40’tan fazla farklı itibari para birimiyle 200 bölgede kullanıcı operasyonlarına sahiptir. Yenilikçi çözümleri uygulamak için blokzincir teknolojisini kullanan kurumun yerel kripto birimi ise NEXO coin’dir. NEXO token sahibi platform kullanıcıları, borçlanma oranlarında özel indirimler alırlar. Ayrıca, NEXO token sahipleri, cüzdanlarındaki fonlarından bonus getirisi kazanabilirler.

Nexo platformunun ilk kuruluşu olan ve 2007 yılında faaliyete geçen Credissimo, kullanışlı online tüketici kredisi ürünleri sağlayarak verimsiz kredi piyasasını düzeltmeyi amaçlayan bir platform olarak ortaya çıktı. 10 yılı aşkın FinTech tecrübesi ile Nexo’da bugüne kadar 250 binden fazla müşteri işlem gerçekleştirdi.

nexo

NEXO Coin Nedir?

NEXO coin, platformun yerel kripto para birimidir. Ethereum blokzinciri üzerinde tamamen şeffaf bir şekilde hizmet veren token, ERC-20 standardını kullanır. Kullanıcılar Ethereum blok gezgini Etherscan ile token sözleşme adresini ve hareketlerini görüntüleyebiliyorlar. Bu token sahipleri platform üzerinde çok sayıda avantaja da sahiptir. NEXO tokeni, “Finance Sadakat Programı”nda çok önemli bir rol oynar. Sadakat Programı, kişinin cüzdanındaki tüm portföy bakiyesindeki tokenlerinin yüzdesine bağlı olarak değişen kişileri ödüllendirir. Buna karşılık, Sadakat Programı dört katmana (Base, Silver, Gold ve Platinum) ayrılmıştır.

Nexo Nasıl Çalışır?

Bu platform ile alınan krediler, aynı gün veya ertesi gün SWIFT, SEPA veya ACH içeren banka havaleleri yoluyla alınır. Alıcı ise kişisel veya ticari bir hesap olabilmektedir. Anında kripto kredileri, ücretsiz Nexo kartı kullanma seçeneğiyle birlikte çalışır. Bununla birlikte, kredi limiti, bir müşterinin platform üzerindeki hesabında tutulan kripto varlıklarının değerine göre hesaplanır. Varlıkların değer kazanmasından hemen sonra ek kredi kullanılır hale gelir.

Nexo Coin Fiyatı ve Arzı Ne Kadar?

“Arz” ekonomi ve finans alanlarında, bir mal veya hizmetin belirli bir fiyat düzeyinde piyasada sunulan miktarına verilen isimdir. Başka bir deyişle, bir kripto para biriminin piyasada mevcut olan toplam miktarıdır. Arzın artması genellikle kripto para fiyatının düşmesine neden olurken, arzın azalması ise fiyatın yükselmesine neden olur. Nexo coin arzı 560 milyon adettir, piyasa değeri isse 414 milyon dolardır.

Bir kripto para biriminin fiyatını takip etmek için birçok farklı kaynak kullanılabilir, örneğin:

 • Kripto borsaları: Bu borsalar, kripto para birimlerinin alınıp satıldığı yerlerdir ve genellikle en güncel fiyat bilgilerini sağlarlar.
 • Kripto para fiyat takip uygulamaları: Bu uygulamalar, kripto para birimlerinin fiyatlarını takip etmek için kullanılabilir ve genellikle birçok farklı kripto para biriminin fiyat bilgilerini sağlarlar.
 • Haber siteleri: Bu siteler, kripto para birimleriyle ilgili haberleri yayınlar ve aynı zamanda kripto para birimlerinin fiyat bilgilerini de sağlar.

Bu kaynakları kullanarak, bir kripto para biriminin en düşük seviyesini bulabilir ve tarihsel fiyat verilerine bakarak bu para biriminin geçmişte ne kadar değer kazandığını veya kaybettiğini görebilirsiniz.

NEXO güncel en son fiyatı şu şekildedir:

nexo

NEXO (NEXO)

1.24 $

Nexo En Yüksek Fiyatı Kaçı Gördü?

ATH, bir kripto para biriminin piyasa değerinde elde ettiği en yüksek fiyatı gösterir. Örneğin, Bitcoin’in tarihi boyunca elde ettiği en yüksek fiyat ATH olarak kabul edilir. Bu fiyatın üzerine çıkılması halinde, o para birimi için yeni bir ATH oluşmuş olur. Nexo en yüksek fiyatı 12 Mayıs 2021’de 4,07 USD olarak kaydedilmiştir. ATH, kripto para piyasalarındaki trendleri ve fiyat hareketlerini anlamaya yardımcı olabilir.

Nexo En Düşük Fiyatı (ATL) Kaç?

All-Time Low (ATL), bir finansal enstrümanın (örneğin, bir hisse senedinin veya bir kripto para biriminin) tarihteki en düşük fiyatıdır. Örneğin, bir kripto para biriminin fiyatı zaman içinde dalgalanabilir ve bu para biriminin fiyatı bir keresinde en düşük seviyesi olarak adlandırılan bir seviyeye düşebilir. Bu en düşük seviyeye “All-Time Low” (ATL) denir. Neco en düşük fiyatı 13 Eylül 2018 tarihinde 0,04 USD’dir.

nexo coin

NEXO Coin Hangi Borsalarda? Nereden Alınır?

Satın almadan önce bu coin’in hangi borsalarda listelendiğini bilmek gerekir. Sonrasında ise listelen borsalardan birine üye olup giriş yaparak alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. NEXO’nun yer aldığı borsalar şu şekildedir:

 • Binance
 • Bitfinex
 • Uniswap
 • Bitstamp
 • Huobi
 • Gate.io
 • Bybit
 • Phemex
 • CoinEx
 • Bitrue
 • BitMart
 • DigiFinex
 • Deepcoin
 • Bibox
 • Bitay
 • Binance DEX
 • Hotbit

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner