Yükleniyor...

CVC Coin Nedir? CVC Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda CVC coin nedir, kripto para birimi Civic (CVC) nedir, CVC coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Civic CVC

Bu yazımızda CVC coin nedir, kripto para birimi Civic (CVC) nedir, CVC coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte CVC coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

CVC Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 CVC Coin 5.33 TL TL’den işlem görüyor. CVC Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 0.49% değişim gösterdi. CVC Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 12,182,178 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 132,641,783 $ dolar seviyesinde.


CVC Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 CVC Coin 0.165388 $ dolardan işlem görüyor.


CVC Coin Nedir?

CVC coin, bireylere ve işletmelere kişisel kimlik bilgilerini kontrol etmek ve korumak için ihtiyaç duydukları araçları sağlayan blok zinciri tabanlı bir kimlik yönetimi çözümüdür.

Etkili veri koruma ve kimlik doğrulama standartları, kripto ve Web3 içindeki kullanıcılar, şirketler ve düzenleyiciler için çok önemlidir. Civic, platformlar arasında birlikte çalışabilen doğrulanmış kimlik bilgilerine yapılandırılmış bir yaklaşım sunan Identity.com’u kullanarak taraflar arasında güven oluşturan blok zinciri tabanlı bir kimlik katmanı tanıttı. Civic ürün grubu iki şeye odaklanmıştır: açık kaynaklı Identity.com ekosisteminden yararlanarak özel kullanıcı verilerini korumak ve şirketlerin Anti-Money-Laundering (AML) ve Know-Your-Customer (KYC) gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olan çözümler yaratmak. Identity.com ekosistemindeki protokoller, ERC-20 uyumlu Civic token (CVC) tarafından desteklenmektedir.

Blockchain Kimlik Doğrulaması

Dijital kimliğiniz, internet genelinde var olan verilerinizin, kimlik bilgilerinizin ve tanımlayıcılarınızın kişisel kaydıdır. Şifrelerden hesap numaralarına, tarayıcı geçmişine ve sosyal medya profillerine kadar her şeyi içerebilir. Hayatımızın büyük bir bölümünün çevrimiçi olarak geçmesiyle, günümüzün internet kullanıcıları, veri ihlallerini, hack’leri ve rıza dışı veri para kazanmayı önlemek için dijital kimliklerini aktif olarak yönetmenin öneminin giderek daha fazla farkına varıyorlar. Web2 platformlarında standart olduğu gibi özel verileri korumak için merkezi veritabanlarına veya büyük kurumlara güvenmek yerine, daha yeni dijital kimlik doğrulama biçimleri, güvenliği ve kullanıcı kontrolünü artırmak için kriptografi, yapay zeka ve blok zinciri tabanlı kimlik çözümleri gibi gelişmekte olan teknolojileri kullanıyor.

Kişisel verilerinizin kişisel kontrolünü sürdürmek, verilerinizin geri kalanının gizli kalmasına izin verirken yalnızca bir veri işlemi için gereken belirli verileri paylaştığınız anlamına gelir. Örneğin, yaş kısıtlamalı bir ürün satın almak için adresinizi paylaşmadan yaşınızı paylaşabilirsiniz. Bu, pratikte kendi kendine egemen kimlik denen şeyin bir örneğidir. Blockchain kimlik yönetimi araçları hem başvuru sahibi hem de denetçi için platformun işe alımını kolaylaştırır. Çevrimiçi kimliğe bürünme, hesap ele geçirme saldırıları ve sayısız diğer çevrimiçi dolandırıcılık biçimleri gibi dolandırıcılık faaliyetlerini azaltabilirler.

Merkeziyetsiz finansın (DeFi) ve merkeziyetsiz borsaların (DEX’ler) büyümesiyle birlikte birçok kurumsal yatırımcı ve yatırım firması bu dinamik sektöre katılmakla ilgileniyor. Bununla birlikte, çeşitli düzenleyici gereklilikler nedeniyle, gelişmekte olan Web3 dünyasında veri ve gizlilik için yerleşik standartlar etrafında netlik eksikliği devam etmektedir. Blockchain kimlik doğrulama çözümleri, Anti-Money-Laundering (AML) ve Know-Your-Customer (KYC) gereksinimlerini için bir yol sunar. Daha da önemlisi, belirli DeFi hizmetleri için uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için şirketler, müşteri bilgilerini öngörülen süreler boyunca saklayabilmelidir. Civic, dinamik düzenleyici gereksinimler ile Web3 arasında bir köprü oluşturmaya yardımcı olacak araçlar sunar. Kurumlar, Civic’in kimlik yönetimi araçları gibi blok zinciri tabanlı dijital kimlik çözümlerini kullanarak, temel mimarisinde güvenle DeFi ile etkileşim kurmanın bir yolunu buluyor.

civic coin nedir

Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik için Civic Çözümü

2015 yılında piyasaya sürülen Civic, her kullanıcının kimliğini bir kez doğrulamasına ve ardından şirket hizmetlerinin kullanıldığı her yerde doğrulanmış kimliğini yeniden kullanmasına olanak tanıyan araçlar sunar. Şirket, merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) kullanıcıların gizliliğini koruyacak şekilde inceleyerek tekliflerine erişimi kısıtlamasını sağlayan zincir üstü bir çözüm olan Civic Pass’ı sunuyor.

Civic Pass, amiral gemisi Civic kimlik yönetimi ürünüdür. Çevrimiçi araç, küresel blok zinciri kimlik doğrulaması, güvenlik için IP konum kontrolleri ve perakende yatırımcılardan ve likidite sağlayıcılarından dApp yaratıcılarına ve kurumsal yatırımcılara kadar herkes için izinli DeFi erişimi sunar. Civic Pass zincir üstü bir çözüm olduğundan, son kullanıcılar bir kullanıcı arabirimi (UI) veya bir uygulama programlama arabirimi (API) aracılığıyla dApp’lerle etkileşim kurabilir. Likidite sağlayıcıları, dApp geliştiricileri ve kurumsal katılımcılar, Civic’in araçlarıyla riski yönetebilir ve kripto ekosisteminde güven yaratabilir. Civic kimlik yönetimi araçlarının kullanıcıları aşağıdaki kontroller arasından seçim yapabilir: gerçek kişi canlılık kontrolü (yani bot yok); küresel kimlik doğrulaması (KYC); izleme listesi taraması ve sürekli izleme (Dış Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) incelemeleri, yaptırım listeleri, Politik Olarak Maruz Kalmış Kişi (PEP) kontrolleri vb.); VPN algılama dahil IP tabanlı konum kontrolleri; ve e-posta ve telefon doğrulaması.

190’dan fazla ülkede mevcut olan Civic Pass, hem kripto dünyasının içinde hem de dışında çeşitli uygulamalar için kullanılabilir. Örneğin yaşı ve kimlik doğrulama uygulamaları internet genelinde kullanılabilir. Ancak Civic Pass, özellikle Web3 işlevselliği sunmak için oluşturulmuştur. Civic Pass içindeki kriptoya özgü bazı özellikler ve araçlar şunlardır:

  • NFT’ler için Civic Pass: Buanti-bot aracı, adil katılım sağlamak ve sistemlerde oyun oynamaya çalışan botları işaretlemek amacıyla, benzersiz token (NFT) drop’ları, satışlar ve açık artırmalar için kullanılabilir. Bunu, alıcıları video tabanlı bir ekran yakalama kimlik doğrulama işlemi aracılığıyla doğrulamak için yapay zeka (AI) kullanarak yapar. Ayrıca, yüksek profilli NFT sürümleri için isteğe bağlı bir KYC ve AML katmanına izin verir. Bir entegrasyon örneği, Metaplex’in Candy Machine NFT basım aracıdır.
  • DeFi için Civic Pass: 2021’de DeFi’de kilitlenen toplam değer (TVL) 160 milyar doları aştı. DeFi ve DEX ticaret hacminin giderek artan büyümesiyle birlikte, birçok yargı alanı bu alanı daha yakından incelemektedir. Konuma bağlı olarak, bu DeFi ürünleri, hizmetleri ve dApp’lerin belirli yasal gereklilikleri karşılaması gerekebilir. Birçok kurum ve yüksek net değere sahip kişiler (HNWI’ler) yasanın sınırları içinde kalmak isterken, DeFi yatırım ve ticaret fırsatlarına erişim elde etmekle ilgilenmektedir. KYC ve AML’ye ek olarak, bu kurumların Yabancı Varlık Kontrol Ofisi (OFAC), Mali Eylem Görev Gücü (FATF) ve çeşitli Terörle Mücadele Finansmanı (CTF) mevzuatıyla da ilgilenmesi gerekebilir. Civic kripto ekibi, dApp’lere yerleşik bir Civic kimlik katmanı sunarak, uyumluluğu doğrudan isteğe bağlı bir Civic dijital kimlik çözümüne dönüştürerek kurumsal yatırım kalabalığı için dApp’lere ve DEX’lere izinli erişim sağlamayı hedefliyor. Perakende yatırımcılar için Civic kimlik kontrolü yoluyla da elde edilebilen bir Civic KYC veya Civic AML kontrolü gerekebilir. Örneğin, Solrise DEX Pro, Civic Pass aracılığıyla KYC’den yararlanan izinli bir DEX’tir.

Civic Pass, sahtekarlığı yakalamak ve AML ve KYC düzenlemeleriyle uyumlu kalmak için bir insan inceleme süreciyle eşleştirilmiş, yapay zeka ile optimize edilmiş bir doğrulama sisteminin kullanılması yoluyla daha hızlı ve daha uygun maliyetli işe alım sağlamak için tasarlanmıştır. Blok zincirinde kişisel olarak tanımlanabilir hiçbir bilgi (PII) saklanmaz. Bu, Sivil kimlik kullanıcılarının PII’sini potansiyel olarak kötü niyetli aktörlerden korumak için tasarlanmış bir güvenlik katmanıdır. Diğer bir önemli özellik de, CIVIC ID’nizin belirli kısımlarını, içerdiği her şeyi paylaşmaya gerek kalmadan doğrulama yeteneğidir.

CVC Token

Civic’in yararlandığı Identity.com ekosistemi, öncelikle bir yardımcı program tokeni olarak işlev gören Civic tokeni (CVC) tarafından desteklenmektedir. CVC tokeni, ERC-20 standardını kullanır ve kullanıcılar arasındaki işlemleri kapatmak için kullanılır.

Civic Kripto Ortaklıkları ve Blockchain Kimlik Entegrasyonları

2021 yılının Mart ayında Civic, Solana blok zinciri ile bir entegrasyon duyurdu. Başlangıçta Ethereum’a odaklanılmış olsa da , bu güncelleme Solana’nın yüksek verimi ve düşük işlem maliyetlerini kullanmak için yapıldı.

Civic ayrıca, zincir içi ve zincir dışı uygulamalarda kimlikle ilgili bilgilerin verilmesi ve doğrulanması için merkezi olmayan protokoller ve araçlar sağlayan açık kaynaklı bir kimlik ekosistemi olan kar amacı gütmeyen Identity.com ile de ortaklık kurdu. Identity.com ayrıca kimlik sağlayıcılar, talep edenler ve doğrulayıcılar için bir blok zinciri kimlik yönetimi pazarı sağlamak üzere Solana ile entegre olmuştur.

DeFi ve Ötesi için Civic Kimlik Çözümleri

Web3’te kendi kendine egemen ve blok zinciri yerel kimlik çözümleri oluşturmak, blok zinciri ve DeFi platformları için büyük bir odak noktası teşkil eder ve ileriye dönük internet mimarisi üzerinde derin bir etkiye sahip olacaktır. Günümüzün kripto ortamında, bazı paydaşlar daha fazla düzenleme ve yasal netlik için istekliyken, bazı kripto safları izinsiz ağları ve ademi merkeziyetçiliği savunuyor. Civic, ürün yelpazesinde her iki taraftaki kişilere değer katarak yeniliği engellemeden insanları zarardan korumaya yardımcı olmak arasında bir denge sunar. En önemlisi, Civic, kullanıcılara gizlilik ve kontrol sağlar ve Web3 için daha iyi bir kimlik doğrulama ekosistemine giden bir yol sunar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner