Yükleniyor...

CyberConnect (CYBER), 15 Ağustos’ta Binance’te listeleniyor

Binance Launchpool’unda yer alan CyberConnect (CYBER), 15 Ağustos saat 15,00’te Binance’te listeleniyor.

CyberConnect CYBER

Binance Launchpool’unda yer alan CyberConnect (CYBER), 15 Ağustos saat 15,00’te Binance’te listeleniyor.

Kripto para birimlerinin belirsizlik içerisinde olduğu bugünlerde, yatırımcıların ilgi ve alakaları ön satışlara kaymış durumda. Potansiyel taşıyan projelere başlangıç aşamasında girmek isteyen yatırımcılar, Binance Launchpool’u ve Coinlist ön satışı gibi çeşitli mecraları kullanıyor.

Piyasa değerine göre en iyi 50 projenin neredeyse büyük çoğunluğu ön satış aşamasından sonra büyük bir ivme kazandı.

Kripto yatırımcıları yeni potansiyelleri kovalarken, Binance’in son Launchpool’u CyberConnect dikkatleri üzerine çekiyor. CyberConnect, başarılı bir Coinlist ön satışından sonra Binance’in Launchpool’unda da yoğun ilgi gördü. Ayrıca, projenin token’ı CYBER, 15 Ağustos saat 15:00’te Binance’te listelenecek.

CyberConnect’in (CYBER), şimdiden 1 milyon 250 bin kullanıcısı var

Binance Launchpool’unda büyük bir ilgiyi üzerine çeken CyberConnect (CYBER), 15 Ağustos saat 15:00’te Binance’e giriş yapıyor.

CyberConnect, proje yapısıyla büyük bir kitleye erişti. Birkaç gün içinde, CyberConnect en büyük ERC4337 tabanlı akıllı sözleşme hesap sağlayıcısı ve pazar lideri oldu. Web2’ye rakip deneyimler sunan CyberConnect, Web3’ün de kitlesel benimsenmesinin Web3’te sosyal uygulamaların çıkmaya başlamasıyla mümkün olacağını düşünüyor.

görüntü 1
https://dune.com/niftytable/account-abstraction
görüntü 2
https://dune.com/cyberconnecthq/cyberaccount-cyberconnects-4337-smart-account

Projenin yapısında dikkat çeken bir başka özellik ise Web3’ün en büyük merkeziyetsiz sosyal ağ protokolü olması. CyberConnect, on-chain verilerine göre 1 milyon 250 binden fazla kullanıcı profiline sahip durumda. Ayrıca CyberConnect, aylık 400 bin aktif cüzdana ve 16 milyondan fazla işleme ev sahipliği yapıyor.

CyberConnect’in sunduğu yenilikçi özelliklerin dışında, CYBER tarafına yönelen ilgi de gözden kaçmıyor. CyberConnect’in Launchpool’unda, CYBER elde etmek isteyen yatırımcıların stake işlemlerinde ciddi oranlar öne çıkıyor.

CyberConnect Launchpool’unda, ortalama 4.75 milyon BNB, 238 milyon TUSD ve 65 milyon FDUSD stake edildi. CyberConnect, Solana gibi büyük projelerin ortaya çıktığı Coinlist’te de ön satış gerçekleştirdi. Mayıs ayında, CYBER’ın Coinlist halka açık satışı 30 dakikadan az bir sürede tamamlandı. CYBER başına 1,80 dolarlık bir fiyatla gerçekleştirilen ön satışta 5,4 milyon dolar toplandı.

Coinlist ön satışı ve Binance Launchpool’uyla yoğun ilgi gören CyberConnect, Multicoin ve Animoca Brands gibi büyük yatırımcılar tarafından destekleniyor. Ayrıca proje, Linea, Polygon, Optimism, BNB Chain ve Arbitrum gibi büyük blokzinciri ortaklıklarına sahip.

Kripto yatırımcılarının gösterdiği bu ilgi, projenin sunduğu özelliklerden ve yenilikçi sistemlerden kaynaklanıyor. Örnek vermek gerekirse, CyberConnect’in amiral gemisi sosyal uygulaması Link3’ün aylık 940 bin aktif kullanıcısı bulunuyor.

CyberConnect’i farklı kılan ne? CYBER’da beklenti ne durumda?

CyberConnect (CYBER), Web3 projeleri arasında sosyal uygulamalara odaklanmasıyla ön plana çıkıyor. Web3’ün geleneksel sistemden uzaklaşması ve kullanıcı deneyimini artırması konusu, birçok projenin gündeminde yer alıyor. Ancak CyberConnect, Link3 ve çeşitli uygulamalarıyla bu konudaki iddiasını ortaya koyuyor.

CYBER’in toplam arzı 100 milyon olacak. Coinlist halka açık satışında toplam arzın yüzde 3’ü yatırımcılara sunuldu. Özel satış aşamasında ise toplam arzın yüzde 25,12’si masaya alındı. Proje ekibi ve destekleyenler için de yüzde 15’lik bir arz ayrıldı. CYBER için burada öne çıkan en önemli detay ise arzın dağılımındaki gelişmiş planlama oldu. CYBER arzı, birden ve yatırımcıları zor durumda sokacak şekilde piyasaya girmeyecek. Yapılan bu dağılımlar, kilitli ve düzenli kilit açılımlı bir şekilde gerçekleşecek. Bu sayede CYBER fiyatının baskı altında kalmaması sağlanacak.

Pazarlama, ekosistem geliştirme ve topluluğu güçlendirme gibi çeşitli faktörleri de düşünen CyberConnect, önemli oranlarda ödül dağıtımı planlıyor. Birinci sezon ödüllerinin dağıtılmasının ardından, ikinci sezon topluluk ödülleri süreci başladı. 

Binance Launchpool’undan çıkan son projelerin fiyat ve istikrar durumları ele alındığında, CyberConnect, popülariteyi arkasına alarak dominasyon kurabilme potansiyeli taşıyor.

token dağılımı

Toplam arzı 100 milyon CYBER olan CyberConnect’te token dağılımı şu şekilde;

Takıma ve destekleyenlere: Toplam arzın yüzde 15’i dağıtılacak.15 milyon CYBER’a denk gelen bu dağılım 15 aylığına kilitlenecek. Daha sonrasında, 3 yıl boyunca her çeyrekte dağıtım sağlanacak.

Özel satış: Özel satış toplam arzın yüzde 25.12’sine denk geliyor. 25.12 milyon CYBER’a denk gelen bu dağılım ise 12 aylığına kilitlenecek. Daha sonrasında 3 yıl boyunca her çeyrekte dağıtım gerçekleşecek.

Topluluk hazinesi: Bu dağılım toplam arzın yüzde 10.88’ine denk geliyor. 10.88 milyon CYBER’ın yüzde 10’u başlangıçta kilidi açık bir şekilde dağıtılacak. Kalan yüzde 90’ı ise 5 yıl boyunca aylık dağıtıma tabi tutulacak.

Topluluk ödülleri: Topluluk ödülleri toplam arzın yüzde 12’sine denk geliyor. 12 milyon CYBER olacak bu dağılımın yüzde 20’si erken katılımcılara ödül olarak verilecek. Kalan yüzde 80 ise gelecekteki ödüller için ayrılacak.

Coinlist ön satışı: Coinlist halka açık satışına yüzde 3 ayrılmıştı. 3 milyon CYBER olan bu dağılımın yüzde 25’i başlangıçta açılacak. Kalan yüzde 75 ise 6 ay boyunca aylık dağıtımla yatırımcılara sunulacak.

Ekosistem geliştirmesi: Ekosistem gelişimi bir proje için oldukça kritik bir öneme sahip. Bunun farkında olan CyberConnect, ekosistem geliştirmesine toplam arzın yüzde 34’ünü ayırmış durumda.

CyberConnect Nedir?

CyberConnect, kullanıcılara dijital kimliklerini, içeriklerini, bağlantılarını ve etkileşimlerini sahip olmalarını sağlayan sosyal uygulamalar oluşturmaları için geliştiricilere olanak tanıyan bir web3 sosyal altyapısıdır.

Mevcut sosyal ağlardaki manzaraya baktığımızda; ana odağı kendi mali çıkarları olan sınırlı sayıda merkezi ve kar odaklı web2 şirketlerinin pazarı domine ettiğini görürüz. Bu, kullanıcı verilerini haksız bir şekilde paraya dönüştüren ve geliştiricilerin yeni ve inovatif sosyal ürünler sunmasını engelleyen bir ekosistem yaratmaktadır.

Bu mevcut durumu değiştirmek için CyberConnect, sunduğu altyapı sayesinde kullanıcıların verilerine, bağlantılarına ve profillerine hakim olabilecekleri uygulamaların ortaya çıkmasına izin veriyor.

CyberConnect ile;

  • Kullanıcılar : Web3’e kolayca dahil olabilirler. İçerikleri, toplulukları ve sosyal etkinlikleri keşfedebilirler. Aynı zamanda dijital kimliklerinizin, bağlantılarınızın ve etkileşimlerinizin sahibi olurlar.
  • İçerik üreticiler için: Kazanç kanalları ve dağıtım kanalları kendi kontrolünde olur. Böylece kitleler daha adil, daha doğrudan ve merkezi olmayan bir ortamda büyür. Ayrıca platformdan bağımsız olarak kitlelerini taşıyabilirler. 
  • Geliştiriciler : Altyapı ve “ilk başlangıç” sorunlarına odaklanmadan ürün geliştirebilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner