Yükleniyor...

Coca-Cola, Coinbase’in yeni ağında NFT koleksiyonu çıkardı

Coca-Cola, Coinbase'in Base ağında Masterpiece NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü.

nft coca cola

Coca-Cola, Coinbase‘in Base ağında Masterpiece NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü.

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük iki kripto borsasından birisi olan Coinbase, katman-2 ağı Base ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Base, ilk günlerde 100 bini aşan kullanıcı sayısı ile yoğun ilgiyi üzerine çekti. Base’e yaklaşanlar sadece kripto yatırımcıları değil; Coca-Cola, Base üzerinde bir NFT koleksiyonu başlattı.

Coca-Cola, Base ağında NFT koleksiyonu başlattı

Coinbase’in Base ağında, Coca-Cola’nın NFT koleksiyonu yer alıyor. Coca-Cola, Masterpiece NFT koleksiyonunu Ethereum katman-2 ağı Base‘te başlattı.

Coca cola nft

Koleksiyon, bir Coca-Cola şişesiyle iç içe geçen sanat eserlerini baz alıyor. Onchain Summer girişiminin bir parçası olan bu NFT koleksiyonu, önde gelen çalışmaları Base’e taşıyor. Yapılan açıklamada, “Coca-Cola, Global Masterpiece kampanyasını önde gelen sanatçıların ikonik çalışmalarıyla zincire taşıyor.” denildi.

Base’te yer alan bu NFT koleksiyonu, Edvard Munch‘ın Çığlık adlı eserini ve Johannes Vermeer‘in İnci Küpeli Kız eserini ele alıyor. Koleksiyon, şirketin yapay zeka destekli Masterpiece reklamından ilham aldı. NFT’lerin sekiz versiyonu 0,0011 ETH ile 0,014 ETH arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner