Yükleniyor...

CyberConnect V3: Web3 için yeni ve çok zincirli bir gelecek

CyberConnect V3, web3 sosyal ağını yeni, çok zincirli bir geleceğe taşımak için CyberConnect sosyal ağ protokolüne yapılan bir dizi güçlü yükseltmedir.

ef3ff1bb8ed0985f

CyberConnect V3, web3 sosyal ağını yeni, çok zincirli bir geleceğe taşımak için CyberConnect sosyal ağ protokolüne yapılan bir dizi güçlü yükseltmedir. Web3 sosyal dApp’leri için hiper ölçeklenebilirliğin bir sonraki aşamasını güçlendirecek ve kullanıcılara web2’ye aşina hissettiren bir sosyal ağ deneyimi sunacak.

Önümüzdeki haftalarda, CyberVoyage adlı Link3 ile özel bir lansman kampanyası aracılığıyla yükseltilmiş CyberConnect sosyal ağını birden fazla L1 ve L2 blok zinciri ağına resmi olarak sunacağız. Tüm ekosistemlerdeki web3 ekiplerini bize katılmaya davet ediyoruz. Daha fazla ayrıntı yakında paylaşılacaktır.

Bu gönderiyi toplayın ve CyberConnect’e yapılan bu muazzam yükseltmeyi anmak ve web3 social’ı yeni, çok zincirli geleceğine taşımak için sınırlı sayıda erken destekçi avantajının kilidini açın. Avantajlarla ilgili daha fazla ayrıntı, CyberVoyage hakkında daha fazla bilgi ile birlikte önümüzdeki hafta duyurulacak. Web3 social’ın asıl amacı, kimlik, içerik ve sosyal veri sahipliğini kullanıcılara geri vererek dijital bir rönesans yaratmaktır.

CyberConnect’in arkasındaki ekibimiz, internetteki sosyal ağları merkezsizleştirme amacından esinlenerek, yeni web3 sosyal ilkelleri geliştirmenin, kullanıcıları dijital sosyal kimliklerinin potansiyelini en üst düzeye çıkarma konusunda güçlendirmenin ve geliştiricilerin yenilikçi sosyal ürünlerini önyükleme yapmalarını sağlamanın öncüsü olmuştur.

Geçtiğimiz yıl boyunca CyberConnect V2’yi geliştirip genişletirken, bir sektör olarak bulunduğumuz nokta ile web3 social’ı dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcıya ulaştırarak asıl amacı gerçekten gerçekleştirmek arasında yatan zorlukları anlamak için çok değerli dersler aldık.

Ekibimizin web3 social’ın bir sonraki aşaması olan hiper ölçeklenebilirlik ve tanıdık hissettiren bir sosyal ağ deneyimine giden yolu açmak için yaptığı atılımları paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. CyberConnect V3’ü sizlere sunmaktan onur duyuyoruz – web3 social’ı yeni, çok zincirli bir geleceğe taşımak için CyberConnect sosyal ağ protokolünde bir dizi güçlü yükseltme.

Şimdiye Kadarki Yolculuğumuz

CyberConnect, kullanıcıları kimliklerinin, içeriklerinin ve sosyal verilerinin sahipliğiyle güçlendirmek için blok zinciri teknolojisinden yararlanıyor. Bunu yaparken, hem kullanıcıların hem de geliştiricilerin birlikte çalışabilir, sansüre dayanıklı ve merkezi olmayan bir dizi heyecan verici yeni sosyal ağ ilkesini deneyimlemelerini sağlıyoruz.

Geçen yıl Ağustos ayında CyberConnect V2’yi tanıttığımızda, web3 sosyal uygulamaları için hibrit (EVM + Arweave) bir ölçeklendirme mimarisi kullanan orijinal CyberConnect sosyal ağ protokolüne temel bir yükseltme ekledik. Bu ölçeklendirme çözümü, CyberConnect ekosistemindeki dApp’lerin 1,6 milyondan fazla profil kaydını çekmesini ve BNB Chain ve Polygon gibi Ethereum Mainnet dışındaki ağlarda yeni içerik tokenleştirme ilkellerini etkinleştirmesini sağladı. Bu hibrit çözümü kullanarak, dApp’ler kullanıcıların profil, içerik ve koleksiyonlar gibi yüksek birim değerli sosyal verilerini zincir üzerinde depolarken, geri kalanı için Arweave gibi merkezi olmayan depolama sistemlerini kullanabilir. Bu önemli tasarım uygulaması, web3 sosyal dApp’lerinin sınırlı blok alanı ile kısıtlanmadan çeşitli kullanım durumlarını desteklemesini sağlar.

Son 11 ayda, bu yükseltmeler CyberConnect protokolünde 14,7 milyon zincir içi işlem gerçekleştirmek için 1,3 milyondan fazla benzersiz cüzdanın etkileşime girmesine yardımcı oldu. Link3, Phaver, ReadOn vb. dahil olmak üzere zengin sosyal dApp ekosistemimizde 2,5 milyon takip eylemi, 5,8 milyon beğeni ve 10,5 milyondan fazla NFT’ye ek olarak 1,6 milyondan fazla benzersiz içerik oluşturuldu. Kendini işine adamış kullanıcı ve geliştirici topluluğumuz sayesinde, son birkaç aydaki katılımları CyberConnect’i tüm ağlar ve kategoriler arasında DappRadar’da ilk 10’a yükseltti.

CyberConnect V2 ayrıca W3ST (web3 status token, batı olarak telaffuz edilir) ile web3’te ruha bağlı tokenler için zemin hazırladı ve CoinMarketCap, PoolTogether, Maverick vb. dahil olmak üzere 2.400’den fazla kuruluşun en ilgili ve sadık destekçilerini bu topluluklara katılımın kanıtı olarak tanımasını ve ödüllendirmesini sağladı.

Esnek Bir Web3 Sosyal Ağının İçinde

Halka açık olarak inşa ettiğimiz için, karşılaştığımız zorluklar çok uzaklardan görülebiliyor. Bu aynı zamanda halka açık bir şekilde öğrenmemize ve web3 sosyal kullanıcılarının ve geliştiricilerinin taleplerini karşılamak için CyberConnect protokolünü gerçek zamanlı olarak yinelememize yardımcı oldu.

CyberConnect V2 Ethereum Mainnet, BNB Chain ve Polygon’da kullanılıyor olsa da, kullanıcı kimliğinin parçalanma riski nedeniyle birden fazla zincirde aynı anda çalışmak mümkün değil. Bunun da ötesinde, bir kullanıcı olarak blok zinciri ağları arasında geçiş yapmak hala oldukça karmaşık. Unutmamak gerekir ki, bir şekilde ilerleyip deneyimli bir web3 kullanıcısı olsalar bile, her bir blok zinciri için bir fiat rampası, CEX veya bir köprü aracılığıyla yerel tokenlar edinmeleri gerekir!

Bu zorlukları göz önünde bulundurarak, çizim tahtasına geri döndük ve merkezi olmayan sosyal ağ protokollerinin ilk ilkeleriyle yeniden meşgul olduk.

Dirençli bir web3 sosyal ağ protokolü:

bir kullanıcının bütünsel kimliğini korur;
çok zincirlidir;
ağ değiştirmenin karmaşıklıklarını soyutlar; ve
ölçeklenebilirdir.

Güncel Zorluklar

CyberConnect’i birden fazla zincire tanıtmanın temel zorluğu, bütünsel bir kimliği korumak için bir “kullanıcı kimliğinin” farklı işlevlerini birbirinden ayırmaktır.

‘Kimlik’ kelimesi sıklıkla aşırı kullanılır ancak yaygın olarak yanlış anlaşılır. İlk bakışta, bir kişiyi diğerinden ayıran benzersiz bir tanımlayıcıdır. Bununla birlikte, sosyal ağların ek bağlamında kimlik iki önemli işleve hizmet eder: kimlik doğrulama ve yetkilendirme. Web2’de bir kullanıcı adı/e-posta ve parolanın bir kullanıcıyı ve hesabın sahipliğini doğrulamaya yardımcı olması gibi, bir web3 kimliği de aynı şeyi yapmak için özel bir anahtara/tohum ifadesine ve kriptografik imzalara dayanır. Ayrıca, bir sosyal kimlik kullanıcının sosyal yolculuğunun bir veritabanı gibidir ve yarattığı ve etkileşimde bulunduğu içerik gibi önemli sosyal olayları/eylemleri oluşturur. Web3’te, Kimliğin ayrıca kendisine bağlı benzersiz bir insan tarafından okunabilir tanımlayıcıya (abhi.cyber veya abhir.eth) sahip olması gerekir. Son olarak, kullanıcıların görünen adı, biyografisi ve avatarları gibi herkese açık bilgileri de aynı kimliğin bir parçasıdır. Bunların hepsi bir web3 kimliğinin farklı bileşenleri olsa da, hepsinin çok farklı işlevleri ve özellikleri vardır.

CyberConnect V2 bunları her şeyi kapsayan, devredilemez bir ‘CyberProfile’ içinde birleştirdi. CyberProfile sahipleri profillerine ekli biyografi ve avatar gibi herkese açık bilgilerini değiştirebilseler de kimliklerini edindikten sonra kimlik doğrulama yöntemlerini (EOA cüzdanı) veya kullanıcı adlarını/kullanıcı kollarını değiştiremiyorlardı.

Ancak, web2’de kullanıcı adınızı, e-postanızı veya telefon numaranızı güncellemek gibi, web3’teki kullanıcılar da güvenliği artırmak için veya orijinal kimlik bilgileri tehlikeye girdiğinde kimlik doğrulama kimliklerini değiştirebilmelidir. Sadece bu da değil, kullanıcılar sosyal yolculuklarının zengin geçmişini kaybetmeden premium kullanıcı adlarını değiştirme veya takas etme esnekliğine de sahip olmalıdır.

Ne yazık ki bu, üstesinden gelinmesi çok daha zor bir zorluktur. Buna bir de modüler bir kimlik altyapısını birden fazla blok zinciri ağına genişletme zorluğunu eklerseniz, bu zorluğun karmaşıklığı katlanarak artar.

Neyse ki biz bir çözüm bulduk.

Web3 Social’ın Çok Zincirli Geleceği

CyberConnect V3, web3 sosyal ağını yeni, çok zincirli bir geleceğe taşımak için CyberConnect sosyal ağına yapılan bir dizi güçlü yükseltmeden oluşmaktadır. Bu yükseltme, web3 social dApp’leri için hiper ölçeklenebilirliğin bir sonraki aşamasını güçlendirecek ve kullanıcılara web2’ye aşina hissettiren bir sosyal ağ deneyimi sunacak.

V3’ün üç temel bileşeni vardır: ERC-4337 uyumlu bir kimlik altyapısı olan CyberAccount; kullanıcıların içerik + sosyal bağlantılarını kaydetmek için sansüre dayanıklı bir veritabanı olan CyberGraph; ve CyberConnect’i dünyaya getirmek için gaz tasarruflu ve ölçeklenebilir bir ağ olan CyberNetwork.

CyberAccount

CyberAccount, bir kullanıcının kendi kendine egemen dijital kimliğini toplu olarak temsil eden ve bunu içeriklerine ve sosyal bağlantılarına bağlayan bir akıllı sözleşmeler paketidir. Bu web3 hesap altyapısı, her biri farklı bir amaca sahip 4 temel bileşenden oluşur:

Kimlik Doğrulama ve Yetkilendirme

CyberAccount, CyberConnect protokolünde kullanıcı kimlik doğrulama ve yetkilendirme için iş akışını tanımlamakla görevlendirilmiştir.

Her CyberAccount bir veya daha fazla kriptografik anahtar çifti tarafından kontrol edilir ve yönetilir, böylece bir kullanıcının hesabı ile web3 cüzdanı arasında net bir ayrım yapılmasını sağlar. ZeroDev ile işbirliğimiz sayesinde, birkaç güçlü ilkel aracı güçlendirmek için zemin hazırlayan bu önemli tasarım uygulamasını dahil ettik. Bu, kimlik/özel anahtar kaybı durumları için sosyal kurtarmanın yanı sıra, tohum ifade yönetimine ihtiyaç duymadan sorunsuz ve tanıdık bir ilk katılım deneyimi için e-posta, sosyal veya telefonla oturum açma seçeneklerini de içeriyor.

CyberConnect’teki ekibimiz, kullanıcıların gizlilik haklarını güçlendirmeye tutkuyla bağlıdır. Bu nedenle önümüzdeki aylarda CyberAccount’a sıfır bilgi kanıtları ve gizlilik bilişim teknolojisini kullanan ek bir yükseltme sunacağız.

ERC-4337 Uyumlu

CyberAccount ERC-4337 uyumludur, yani son kullanıcılar için ağ değiştirme ve gaz ödemelerinin karmaşıklıklarını ortadan kaldırır. Web3 cüzdanlarının hantal kullanıcı deneyimini iyileştirmemize ve kullanıcıların işlemleri için ödeme yapmak üzere üçüncü taraflarca tasarlanmış mekanizmaları uygulamamıza olanak tanıyan şirket içi bir paketleyici ve ödeme yöneticisi çözümü dağıtmak için StackUp ile yakın bir şekilde çalıştık. Bu tür işlemler gazsız işlemler olarak da adlandırılabilir ve son kullanıcı deneyimini üst düzeye çıkarmak için çok önemlidir. Bir paketleyici ve ödeme yöneticisi olmadan, kullanıcıların başka bir blok zincirinden bir profil veya içerikle her etkileşime girdiklerinde ağları manuel olarak değiştirmeleri ve işlemler için ödeme yapmak üzere hesaplarında blok zincirinin yerel token’ını edinmeleri gerekir.

Paymaster, CyberConnect protokolünün, temel ağın veya herhangi bir web3 dApp’inin kullanıcılar adına işlemler için ödeme yapmasına olanak tanıyarak kitlesel kullanıcı katılımı ve platform önyüklemesi için yepyeni bir olasılık düzeyi sunuyor.

CyberConnect’te kullanıcılar ayrıca gaz kredilerini kendi seçtikleri bir ağdan yükleyebilecek ve bu krediyi CyberAccount’un konuşlandırıldığı diğer herhangi bir zincirde kullanarak web3 sosyal çoklu zincirini gerçekten kullanabilecekler.

Ve evet, $CYBER sonunda protokol genelinde gaz jetonu olarak kullanılacak.

CyberID

Instagram veya Twitter’daki kullanıcı adınız gibi CyberID de CyberConnect sosyal ağındaki hesabınız için benzersiz bir tanıtıcıyı temsil eden bir ERC-721 tokenıdır.

Çoğu ERC-721 tokenının aksine, bir CyberID’yi kaydettirmek / basmak, kalıcı sahiplik anlamına gelmez. CyberID, talebe dayalı yinelenen ücret modeline göre çalışır. Tanıtıcınızın kaydını uzatmayı unutursanız, bir açık artırma sürecine bırakılır.

CyberConnect sosyal ağının büyüme aşamasında, CyberID kayıt ücretlerinin bir kısmı CyberAccount’a gaz kredisi şeklinde $CYBER token olarak iade edilecektir.

Organizasyon Hesabı

Web3 social sadece bireysel kullanıcılar için değildir. Aynı zamanda ekiplerin, kuruluşların ve markaların kitleleriyle bağlantı kurmaları ve anlamlı, katkıya dayalı topluluklar oluşturmaları içindir. Yeni topluluklar oluşturmak ve keşfetmek için bir web3 sosyal ağı olan Link3, kullanıcı etkinliğine göre CyberConnect içindeki en büyük dApp’tir. Topluluk yönetimi ihtiyaçları için blok zinciri ağlarındaki web3’e özgü ekipler tarafından sevilmektedir. CyberAccount’un potansiyelini bir adım öteye taşımak için, kuruluşların web3 sosyal yolculuklarına başlamaları için güçlü ve yeni bir yol tasarladık. Organizasyon hesabı, multi-sig ve özelleştirilebilir erişim kontrol kuralları gibi gelişmiş hesap yönetimi özellikleri sağlayan özel bir CyberAccount türüdür.

Ayrıca, CyberConnect sosyal ağ protokolü, herhangi bir üçüncü tarafın kuruluş hesabıyla ilişkili harici hesapları (ör. Twitter, Discord) doğrulamasına olanak tanıyan sağlam bir doğrulama altyapısı sağlar.

CyberGraph

Web2’de sosyal grafikler kullanıcılar, içerikleri ve ilgi alanları arasındaki bağlantıları temsil eder. Sosyal ağ platformlarının dikkat çekmek ve kullanıcı etkileşimini artırmak için kullandığı önemli bir veri setidir. Ancak sosyal grafikler, büyük teknoloji tarafından yaygın bir şekilde merkezileştirilmeleri nedeniyle son zamanlarda kullanıcılar ve geliştiriciler için daha fazla sınırlama haline geldi. Bir alternatif sunmak amacıyla, internetteki yeni nesil sosyal ağ platformlarını güçlendirmek için merkezi olmayan, sansüre dayanıklı ve kullanıcıya ait bir alternatif olan CyberGraph’ı tanıtıyoruz.

CyberGraph, kullanıcı kimliklerini (CyberAcconts) içeriklerine ve sosyal bağlantılarına bağlayan ve bu zengin sosyal verilerin birden fazla EVM uyumlu blok zincirine kaydedilmesini sağlayan bir dizi akıllı sözleşmedir. CyberGraph’ın benzersiz, özelleştirilebilir ara yazılım tasarımı sayesinde, kullanıcıların yüksek birim değerli sosyal verilerini blok zinciri veritabanlarında depolamak, tokenleştirme yoluyla para kazanma da dahil olmak üzere birçok yeni sosyal ağ ve topluluk oluşturma ilkesinin kilidini açar.

İçerik

CyberAccount’a sahip her kullanıcı zaten içerik oluşturucu yetenekleriyle donatılmıştır ve para kazanılabilir içerik yayınlayabilir. Gönderi, resim veya video gibi bir içerik parçası ilk olarak CyberConnect protokolündeki bir dApp üzerinde oluşturulduğunda, IPFS veya Arweave gibi merkezi olmayan bir depolama sistemine yüklenir ve ardından içeriğin URL’si ile içerik oluşturucunun hesabı arasındaki bağlantı CyberGraph akıllı sözleşmesine kaydedilir. Bu merkezi olmayan hesaptan içeriğe bağlantı, gerçek kullanıcı sahipliğini garanti altına almak ve merkezi kontrolü herhangi bir platformdan kaldırmak için temeldir. Açık web üzerinde çevrimiçi iletişimin kolaylaştırılmasında kritik bir adım olan bu sistem, yozlaşmış/caydırıcı olmayan bir platformun içerik dağıtımını tekeline almasını ve manipüle etmesini önler.

CyberGraph aynı zamanda yaratıcı ekonominin bir sonraki büyüme aşamasına zemin hazırlayarak, sanatçıları ve yaratıcıları, içeriklerini koleksiyon haline getirerek hayranlarına/izleyicilerine yeni deneyimler sunmaları için güçlendiriyor. Her bir koleksiyon, bir hayranın belirli bir içerik parçasını veya yaratıcıyı blok zincirinde kalıcı bir kayıtla desteklediğini gösterir. İçerik oluşturucular bu etkileşim bilgilerini kullanarak en eski ya da en çok etkileşimde bulunan destekçilerini belirleyebilir ve ödüllerini ya da büyüme kampanyalarını buna göre düzenleyebilirler.

Ayrıca, bir kullanıcı CyberConnect sosyal ağındaki bir içerik parçası hakkında her yorum yaptığında, akıllı sözleşmede orijinal içeriğe bir bağlantı kurularak içeriğin egemenliği ve kaynağı sağlanır. Kullanıcılar ayrıca web2’de olduğu gibi gönderiler, resimler, videolar vb. paylaşarak orijinal içeriği güçlendirebilir.

W3ST

CyberConnect V2’nin topluluk tarafından en çok sevilen özelliklerinden biri W3ST’dir (Web3 Status Token, West olarak telaffuz edilir). Bu, bir kullanıcının kendi topluluğundaki statüsünün dijital olarak doğrulanabilir bir göstergesi olarak hareket eden, zincir üzerinde veren referansına sahip, devredilemez bir NFT’dir. Kullanıcıların web3’te kabilelerini bulmaları için güçlü bir araçtır. Kuruluşlar W3ST’yi en bağlı ve sadık destekçilerini tanımak ve böylece topluluklarında dijital olarak doğrulanabilir, değişmez ve bağlamsal olarak anlamlı bir katkı temelli değer sistemi oluşturmak için kullanırlar. W3ST aynı zamanda benzer ilgi alanlarına, bağlantılara ve geçmiş deneyimlere sahip potansiyel üyelerin belirlenmesine yardımcı olduğu için toplulukların büyümesinde de etkilidir.

W3ST’nin artık daha fazla gaz tasarrufu sağladığını ve daha da keşfedilebilir olduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Her W3ST’nin kendine özgü ERC-721 sözleşmesi yerine, kuruluşlar artık gazdan tasarruf etmek ve üyelerini NFT platformlarında daha iyi keşfedilebilirlikle güçlendirmek için tekil bir ERC-1155 akıllı sözleşmesi kullanacak.

Abonelik

Bağlantılar, çevrimiçi sosyal ağları ören dokudur; içerik oluşturucular, içeriklerinden ve sosyal sermayelerinden elde ettikleri ilişkilerden ve arkadaşlıklardan para kazanabilmelidir. CyberConnect protokolünde abonelikler, içerik oluşturucuların topluluklarının kendi kendine para kazanmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır.

V3’te kullanıcılar, abonelikleri etkinleştirmek için abonelik mantıklarını önceden tanımlanmış bir aylık ücretle kurmalıdır. Kitleniz size abone olduğunda, en az bir aylık abonelik ücretini önceden ödemeleri gerekir. Abonelik ile içerik oluşturucular, yayınlamak için ödeme yaptıkları özel içeriklerinden kolayca para kazanabilirler.

Orta Yazılım

CyberGraph, özelleştirilmiş mantık için daha fazla tasarım alanı yaratmak amacıyla bir ara yazılım mimarisi izler. Ara yazılımlar, sosyal ağlardaki varsayılan davranışları genişletmek için bir eylem tetikleyicisinden önce ve sonra çalışan tak ve çalıştır özel yürütme mantığı kodlarıdır.

CyberConnect, yaygın hesaplama modellerini genelleştirerek geliştiricilerin kullanması için bir ara yazılım deposu sağlar. Örneğin, dApp A’nın yalnızca BAYC sahiplerinin uygulamaya özel ContentNFT’lerini basabileceği koşulunu belirleyerek Bored Ape Yacht Club için bir sosyal ağ oluşturmak istediğini ve dApp B’nin de RTFKT’nin CloneX sahipleri için aynı şeyi yapmak istediğini düşünün. Buradaki temel model aynıdır; tek fark kapılı ERC-721 sözleşme adresidir.

Geliştirici topluluğunu bu depoya katkıda bulunmaya ve birlikte çok çeşitli yeniden kullanılabilir ara yazılımlar oluşturmamıza yardımcı olmaya davet ediyoruz. Dapp geliştiricileri, dApp’larına kolayca eklemek için ilgili olanları seçebilir ve seçebilirler.

CyberNetwork

Blok zincirleri, bilgilerin kaydedilmesi ve doğrulanması için merkezi olmayan, şeffaf, güvenli ve değişmez bir sistem olarak tasarlanmıştır. Bununla birlikte, mevcut blok zincirlerinde veri depolamak pahalıdır. Bu nedenle, sosyal verilerin blok zincirinde temsil edilmesi programlanabilirlik ve birlikte çalışabilirlik açısından iyi olsa da, yüksek gaz maliyetleri web3 sosyal ağlarını bir milyar kullanıcıya ölçeklendirmek için inanılmaz derecede zorlu bir darboğazdır. Son 11 ayda, yalnızca CyberConnect V2’de 1,3 milyon kullanıcı tarafından 2 milyon doların üzerinde gaz ücreti ödendi. Kullanıcılar, veri sahipliklerinden ödün vermeden önemli ölçüde ölçeklendirilebilen daha iyi bir alternatife ihtiyaç duyuyor.

Önümüzdeki aylarda, tüm sosyal etkileşimleri/işlemleri çok daha ucuz hale getirmek için CyberConnect sosyal ağına ek yükseltmeler sunacağız.

Yol Haritası

CyberConnect V3, Link3 ile başlayarak önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak.

Önümüzdeki haftalarda, Link3 ile CyberVoyage adlı özel bir lansman kampanyası aracılığıyla yükseltilmiş CyberConnect sosyal ağını birden fazla L1 ve L2 blok zinciri ağına resmi olarak sunacağız. Tüm ekosistemlerdeki web3 ekiplerini bize katılmaya davet ediyoruz. Daha fazla ayrıntı yakında paylaşılacaktır.

Bu yazıyı alın ve CyberConnect’e yapılan bu muazzam yükseltmeyi anmak ve web3 social’ı yeni, çok zincirli geleceğine taşımak için sınırlı sayıda erken destekçi avantajının kilidini açın. Avantajlarla ilgili daha fazla ayrıntı, CyberVoyage hakkında daha fazla bilgi ile birlikte önümüzdeki hafta duyurulacak.

Güncellenmiş bir indeksleyici ve API sunucusu içeren ek geliştirici araç setleri Ağustos ayında kullanıma sunulacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner