Yükleniyor...

CZ, Binance’e Neden Fud Yapıldığını Açıkladı

Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ), Twitter üzerinden Binance'e neden fud yapıldığını açıkladı.

CZ

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Twitter üzerinden Binance‘e neden fud yapıldığını açıkladı.

Kripto para borsası FTX’in iflas etmesinin ardından, rakip borsa Binance hakkında oldukça fazla fud yayıldı. Kripto endüstrisinin iki güçlü borsası, büyük bir rekabet içerisindeydi. FTX’in elenmesi, gözleri Binance tarafına çevirdi. FTX’in çöküşünde Binance’ın hamleleri, rezerv kanıtı sisteminde Binance‘ın durumları ve hukuksal süreçlerde Binance’ın durumu yoğun bir gündem oluşturdu. Tüm bu süreçlerin ardından Binance CEO’su CZ, borsasına yapılan fud hakkında açıklamalarda bulundu. CZ, Twitter aracılığıyla neden hedef gösterildiklerine değindi.

CZ, Twitter Üzerinden Binance’e Yapılan Fud Konusuna Değindi

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), son zamanlarda giderek artan Binance fud’larına değindi. CZ, ağırlıklı olarak çıkar ilişkilerini öne sürdü.

Madde madde açıklamada bulunan CZ, fud yapan bazı insanların merkezileşmekten nefret ettiğini öne sürdü. CZ‘ye göre, merkezi en büyük borsa olan Binance, bu tür insanların hedefinde yer aldı. Ancak şirketin CEO’su, herkesin görüşlerini dile getirmesini anladığını ve bu tarz fud’ların normal olduğunu belirtti.

CZ, para kaybeden insanların da Binance‘ı suçlayabileceğini ve borsaya saldırabileceğini dile getirdi. Binance CEO’suna göre, bu durumun tam anlamıyla doğruları veya yanlışları bulunmuyor. Daha çok maddi kayıp ile fud yapılıyor.

CZ: Medya Kuruluşları da Bize Saldırabilir

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kitlesel kabulde kripto paraların henüz yüzde 5’lik bir seviyede olduğunu dile getirdi. Bu oran, insanların kripto paralara şüpheci yaklaşmalarına yol açıyor. CZ, bu durumda geleneksel medya tarafının görüşlerinin ön planda olduğunu iddia etti.

CZ’ye göre medya kanalları, rekabet ortamını ortadan kaldırmak için veya başka birileri tarafından satın alınarak Binance fud’u yayabiliyor.

Diğer taraftan CZ, politika tarafındaki görüşlere ve ırkçılığa da değindi CZ, Çinli görünümlü Kanadalılara karşı ırkçı yaklaşımın yapılabileceğinin altını çizdi. Ancak, Binance CEO’su bu tarz ırkçı saldırıları umursamadığını belirtti. Politika kısmında da muhafazakar tarafın fud yayabileceğini dile getirdi. Bu durum, CZ tarafından oldukça normal karşılandı.

Bankaların blockchain ilerlemesine de değinen CZ, “Bankaları aksamadan korumanın en iyi yolunun, blokchain teknolojilerini olabildiğince erken benimsemelerine izin vermek olduğunu düşünüyorum. Yine, burada yanılıyor olabilirim.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner