Yükleniyor...

DBS Borsası, Bitcoin (BTC) Ticaretinin Arttığını Açıkladı

DBS Dijital Borsası, Bitcoin tarafında gerçekleşen alım-satım işlemlerinin yüzde 80 oranında arttığını bildirdi.

dbs

DBS Dijital Borsası, Bitcoin tarafında gerçekleşen alım-satım işlemlerinin yüzde 80 oranında arttığını bildirdi.

DBS Dijital Borsası, çarşamba günü yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in giderek artan işlem hacmine değindi. DBS, geçtiğimiz yıl kripto tarafında yaşanan FTX, The Arrows Capital gibi skandal olaylar üzerinde durdu. DBS CEO’su Lionel Lim piyasa hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdi;

“Geçtiğimiz sene kripto sektörünü olumsuz etkileyen birçok olay yaşadık. Atlattığımız bu durumlar sonucunda kripto piyasası tekrar güvenli ve istikrarlı adımlar atmaya başladı”

DBS, Hong Kong’da Kripto Hizmetine Başlıyor

DBS yaptığı açıklamarda, Hong Kong’da kripto hizmeti sunmak amacıyla lisans başvuruları gerçekleştirdiğini bildirdi.

DBS CEO’su Lionel Lim, bu hafta itibariyle Hong Kong merkezli müşteriler için kripto hizmeti sunmak amacıyla lisans başvurusunun planlandığını iletti. Ayrıca Lim, kripto sektörüne dair gelişmeleri yakından takip ettiğini ve bu alanda fırsatların gözlendiği sözlerine ekledi.

Lim, kripto piyasasındaki hareketlilik ve belirsizlik sebeplerinden menkul kıymet birimleri tekliflerinin askıya alındığını açıkladı. Fakat DBS, 2023 yılındaki çalışmalarıyla yüksek kalite düzeyine sahip STO listeleme hamlelerinde bulunacağını ifadelerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner