Yükleniyor...

El Salvador, Bitcoin Elçiliği Açıyor

Bitcoin yanlısı hareketleriyle bilinen El Salvador, ikinci Bitcoin elçiliğini ABD'ye açıyor.

el salvador bitcoin

Bitcoin yanlısı hareketleriyle bilinen El Salvador, ikinci Bitcoin elçiliğini ABD’ye açıyor.

Bitcoin yanlısı hareketleriyle bir süredir gündemde olan El Salvador, bu sefer de Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin elçiliğini açıyor.

El Salvador, İkinci Bitcoin Elçiliğini ABD’de Açtı

El Salvador‘un Bitcoin’i yerel para birimi olarak kabul etmesinin ardından Bitcoin fiyatlarında ciddi düşüşler yaşanmıştı. Yaşanan düşüşle birlikte El Salvador başkanı Nayib Bukele çokça eleştiri almıştı.

Bitcoin’in merkezi haline gelmek isteyen El Salvador’dan kripto endüstrisi adına büyük bir adım daha geldi.

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), El Salvador’un ABD’de “Bitcoin Büyükelçiliği” açmasıyla pek çok ülkeyi birbirine bağlaması hedefleniyor.

El Salvador’un hükümetlerarası iş birliği, BTC’nin benimsenmesini teşvik etmek için yeni ortak projeler üzerinde çalışmak üzere Teksas’ta bir Bitcoin Büyükelçiliği ya da El Salvador temsilciliği kurmayı amaçlıyor. 

El Salvador’un yeni “Bitcoin Büyükelçiliği” haberi, ABD büyükelçisi Milena Mayorga, tarafından geçtiğimiz gün Twitter’dan duyurdu. 

Milena Mayorga Twitter’da şunları yazdı:

”Teksas Hükümeti’nin sekreter yardımcısı Joe Esparza ile yaptığım toplantıda, ikinci Bitcoin Büyükelçiliği’nin açılışını, ticari ve ekonomik değişim projelerinin genişletilmesini tartıştık.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner