Yükleniyor...

Binance, Para Cezaları için Harekete Geçti!

Dünyanın en çok işlem hacmine sahip ve en popüler kripto borsası Binance, ABD'li düzenleyicilerle soruşturmaları çözmek için harekete geçti.

Binance

Dünyanın en çok işlem hacmine sahip ve en popüler kripto borsası Binance, ABD’li düzenleyicilerle soruşturmaları çözmek için harekete geçti.

Kripto sektörünün öncü borsası Binance, ABD tarafındaki olağanüstü düzenleme ve yasa soruşturmalarını çözmek amacıyla cezalandırma sistemine geçiyor. Binance, düzen ve yasalara uymayan kişilerin gelebilecek cezalara hazırlı olmaları gerektiğini belirtti.

Binance, Çözümler için Gerekli Durumların Yapılacağını Vurguladı

Binance, düzenleme ve yasa kurallarına karşı gelen durumlara sert önlemler alacağını vurguladı. Olaylara çözüm odaklı yaklaşım sergileyeceğini belirten Binance, çözümler için gerekliliklerin uygulanacağına değindi.

Firmanın yetkililerinden Patrick Hillmann’ı hedef alarak söylemlerde bulunan 15 Şubat WSJ raporu ışığında, “Binance, geçmişte yaşanılan sorunları çözmek amacıyla düzenleyicilerle birlikte çalışıyor.” ifadelerinde bulundu.

Hillmann açıklamalarda bulunarak;

Binance’ın yaşanılan sorunların çözümü için çalışmalarına devam edecek, çözümler için düzenleyicilerle işbirliği kuracak. Sorun süreçlerinin nasıl ilerleyeceği konusunda bir şüphem yok, yeni gelen düzenmelerle birlikte iyi hissediyorum” ifadelerinde bulundu.

Devam eden soruşturmaların olası para cezalarına tabi tutucağını vurguladı. Binance, ABD’de kara para aklama ve ihlaller konusunda Adalet Bakanlığı tarafından soruşturma dahil birçok soruşturmaya katıldı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2022 yılının Şubat ayında Binance’ın ABD bölgesine yönelik bir soruşturma da başlatmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner