Yükleniyor...

Auros Global, 18 Milyon Dolar Borcu için Harekete Geçti

Kripto ticaret şirketi Auros Global, Maple Finance'da biriken borcunu ödemek için yapılandırma kararı aldığını belirtti.

auros

Kripto ticaret şirketi Auros Global, Maple Finance’da biriken borcunu ödemek için yapılandırma kararı aldığını belirtti.

Kripto borsası FTX’in çöküşüyle zarar gören firmalardan biri olan Auros Global, dün yaptığı açıklamayla Maple Finance’a ait 18 milyon dolarlık borcuna değindi. Mapple M11 Credit tarafından yönetilen borç havuzuna 18 milyon dolar borcu olan Auros Global, FTX’te durdurulan fonlarını borcuna gerekçe gösterdi.

Auros, Ödenecek Borçların Ayrıntısına Değindi

FTX borsasında yaşanan kriz sonrası durduluna fonlarına değinen Auros, likidite sorunlarıyla karşı karşıya kaldığını vurguladı. 2022 yılının Kasım ayından itibaren kredi ödemelerini yapamayan Auros, İngiliz Virgin Adaları mahkemesinin radarına girdi.

M11 tarafından yapılan açıklamaya göre, Auros havuza olan borcunun yüzde 55’ini ödedi. Borcun kalan yüzde 40‘lık kısmını, üç aylık süreçte, üç döngüde yıllık yüzde 8,64 faizle ödeneceğini belirtti. Borçtan geri kalan kısım ise, üç ay vadeli sıfır faizle yenilendi. M11 Credit, borç verme fonlarının likidite sağlayıcıları düzelene kadar beklenmesi gerektiğine parmak bastı.

Geçtiğimiz sene meydana gelen, Three Arrows Capital ve FTX olaylarıyla birlikte kripto tarafında likidite ve borç fonları sorunları devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner