Yükleniyor...

DBS Private Bank, Asya’nın İlk Banka Destekli Kripto Tröst Hizmetini Başlattı

DBS Private Bank, dijital varlıklara olan talebin artmasının ardından, kripto para birimleri için tröst hizmetini başlattı.

DBS

DBS Private Bank, dijital varlıklara olan talebin artmasının ardından, kripto para birimleri için tröst hizmetini başlattı.

DBS Group Holdings 14 Mayıs Cuma günü yaptığı açıklamada, teklifin özel bankacılık müşterilerinin bu varlıklara güvenli, emniyetli ve yapılandırılmış bir şekilde yatırım yapmasına, saklamasına ve yönetmesine olanak tanıyacağını söyledi. Bu hizmet Aralık ayında başlatılan DBS Digital Exchange üzerine kuruludur ve kurumsal yatırımcılara ve akredite yatırımcılara dijital varlıklar için tam entegre bir tokenlaştırma, ticaret ve saklama ekosistemi sunar.

Hizmet yalnızca dijital borsada barındırılan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash (BCH) için geçerli olacak.

Geleneksel finans şirketleri, dijital varlıklar olgunlaştıkça ve fiyatlar yükseldikçe kripto tekliflerini arttırıyor.

DBS Private Bank’ın grup başkanı Joseph Poon şunları söyledi:

“Hizmetimiz müşterilerin bu varlıkları güvenli bir şekilde yönetmelerine ve ellerin tutmalarına olanak tanıyor.”

Firma, ilk çeyrek itibariyle, DBS’nin dijital borsasının 80 milyon dolarlık varlığa sahip olduğunu ve işlem hacminin 10 kat artarak 30 milyon dolardan 40 milyon dolara yükseldiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner