Yükleniyor...

DCG, Alt Şirketi Genesis Konusunda Soruşturuluyor!

Digital Currency Group (DCG), zorlu günler geçiren alt şirketi Genesis ile arasında geçen para transferleri konusunda soruşturuluyor.

DCG Alt Sirketi Genesis Konusunda Sorusturuluyor

Digital Currency Group (DCG), zorlu günler geçiren alt şirketi Genesis ile arasında geçen para transferleri konusunda soruşturuluyor.

FTX ve Terra olaylarının yarattığı tahribat, bu sene de devam ediyor. Kripto çöküşünden etkilenen şirketler, likidite ve kaynak sorunlarıyla mücadele ediyor. Bunlardan birisi olan Genesis, borç verme platformunun para çekme işlemlerini durdurmuştu. Ardından gelişen süreçte, şirketin maddi durumlar ana şirketine kadar sıçramak durumunda kaldı. Genesis‘in ana şirketi DCG, hukuksal süreçlerin içerisine düştü. DCG hakkında ABD’li yetkililer tarafından soruşturulma başlatıldı.

DCG ve Genesis Arasındaki Para Transferleri Soruşturuluyor

Digital Currency Group (DCG) ile alt şirketi Genesis arasında gerçekleşen para transferleri soruşturmaya alındı. Bloomberg tarafından yapılan habere göre, ABD’li yetkililer şirketin iç mali aktivitelerini incelemeye başladı.

Yapılan bu soruşturmanın detayları henüz kamuoyu ile paylaşılmadı. Bu nedenle ismini vermek istemeyen kişiler, Bloomberg‘e bu haber hakkında detayları aktardı.

Brooklyn’deki federal savcılar, DCG ile kripto kredi platformu Genesis arasında gerçekleşen para transferlerine odaklandı. Ayrıca kaynaklara göre, SEC de bu soruşturmaya dahil oldu.

Ancak diğer taraftan, şirketin kurucusuna ve şirkete yönelik henüz bir suçlamada bulunulmadı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi;

DCG’nin güçlü bir dürüstlük kültürü vardır ve işini her zaman yasalara uygun şekilde yürütmüştür. DCG’ye yönelik herhangi bir New York Doğu Bölgesi soruşturması olduğuna dair hiçbir bilgimiz veya buna inanmak için nedenimiz yok.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x