Yükleniyor...

DCG’ye Ait Kripto Borsasının Yöneticisi Ayrıldı

Digital Currency Group'a (DCG) ait kripto borsası Luno'nun kurucusu ve CTO'su görevden ayrıldı.

DCGye Ait Kripto Borsasinin Yoneticisi Ayriliyor

Digital Currency Group’a (DCG) ait kripto borsası Luno’nun kurucusu ve CTO’su görevden ayrıldı.

Kripto piyasası Terra, Three Arrows Capital ve son olarak FTX’in çöküşleriyle sarsılırken, kripto firmaları son aylarda birçok yönetici liderlik değişimi yaşadı.

DCG’nin Kripto Borsası Luno’nun Yöneticisi Görevi Bıraktı

Kripto borsası Luno’nun kurucusu ve baş teknoloji sorumlusu Timothy Stranex, şirkette geçirdiği on yılın ardından kişisel projelerini sürdürmek amacıyla Aralık ayında firmadan sessizce ayrıldı.

Bir şirket sözcüsü, eski mühendislik başkan yardımcısı Simon Ince‘nin yılın başından bu yana CTO rolünü üstlendiğini doğruladı.

Ince, The Block ile paylaştığı açıklamada şunlara yer verdi:

“Ay başında yeni CTO olarak atandım ve dünya genelindeki 10 milyon müşterimiz için güvenli ve güvenilir bir deneyim sunan basit ve sezgisel bir uygulama geliştirmeye devam ederken Luno’nun küresel mühendislik ekibine liderlik edeceğim. Luno bu deneyimi geliştirmek için yeni ürünler keşfedip yenilikler yaparken, biz de başarı için mühendislik ekibimizin yeteneklerini geliştirmeye devam edeceğiz.”

Londra merkezli firma Eylül 2020’de kripto holdingi Digital Currency Group tarafından satın alındı. DCG’nin diğer bir iştiraki olan Genesis Global Capital, şu anda alacaklıların firma ile önceden paketlenmiş bir plan üzerinde müzakere ettiği bir iflas başvurusuna doğru ilerliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner