Yükleniyor...

Enjin Neden Yükseldi? Yükseliş Devam Edecek mi?

Kripto piyasasında varlıklar ufak çaplı düzeltmeler yaşarken son 24 saatte %23’ün üzerinde artış yaşayan Enjin dikkatleri üzerine çekti.

Kripto piyasasında varlıklar ufak çaplı düzeltmeler yaşarken son 24 saatte %23’ün üzerinde artış yaşayan Enjin dikkatleri üzerine çekti. Bugün sizlerle birlikte Enjin nedir, neden yükseliyor, yükselişine devam edecek mi gibi konu başlıklarını inceleyeceğiz. 

Enjin Fiyatı %20 Yükseldi

2023 ile birlikte kripto para piyasasında yaşanan ralli güç kazandıkça Enjin coin de güçlü bir geri dönüş yaptı. Son 10 günde arka arkaya yükselişler yaşayan varlık 8 Kasım’dan bu yana en yüksek seviyede işlem görüyor. 1 Ocak’tan bu yana %72,5 artış yaşayan Enjin bu sıralarda 45 cent seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. 

Enjin Nedir? 

Enjin, 2009 yılında kurulan, Inj in network adında oyuncu topluluğu olan bir girişimdir. 2017 yılında piyasaya sürülen Enjin coin, oyunlarda ve oyun platformlarında kullanılan bir dijital para birimi ve projenin yerel kripto varlığıdır. Enjin, Polkadot’un ekosistemi üzerine inşa edilmiş bir NFT platformu olan Efinity projesi ile de tanınmaktadır. Efinity, merkezi olmayan zincirler arası meta veri deposu için altyapı sağlayan bir projedir. 

Enjin Neden Yükseldi? 

Öncelikle varlığın fiyatında yaşanan yükselişlerin iki farklı sebebi bulunmakta. Bunlardan biri, geliştiricilerin IOS ve Android için Enjin Wallet 2.0’ın piyasaya sürüldüğünü duyurması oldu. İkinci neden olarak ise Enjin NFT’lerinde yaşanan satışların artması oldu. Enjin ekosistemi üzerindeki NFT satışları arttıkça Enjin fiyatı da doğal olarak artmaya başladı. 

Bununla beraber geçtiğimiz hafta yayınlanan veriler ABD’de enflasyonun yavaş yavaş düştüğünü gösterdi ve bu nedenle yatırımcılar, FED’in bu yıl faiz artırımlarını duraklatacağını hatta durduracağını düşünüyor. Böylelikle kripto varlıklara yapılan yatırımlar da hız kazandı. 

Enjin Yükselişe Devam Edecek mi? 

Enjin fiyatı bugün erken saatlerde yaşadığı %20’nin üzerinde yükselişle 40 cent direncinin üzerine çıkmayı başardı. Enjin yükselişe geçerken diğer kripto varlıklar ise fiyatlarında düzeltmeler ve ufak çaplı geri çekilmeler yaşadı. Enjin günlük mumu 40 cent direncinin altında kapatırsa muhtemelen Enjin fiyatı da küçük bir geri çekilmeye tanık olacak. Bu potansiyel düzeltme fiyatı %17,5 oranında düşürebilir ve 35 cent desteği yeniden ziyaret edilebilir. Varlık bu destekten yükseliş ivmesini geri kazanırsa yükseliş trendini sürdürmeye devam edecektir. Varlık için takip edilmesi gereken direnç seviyesi 49 cent civarında yer alırken destek seviyeleri ise 32 cent ve 27 cent bölgesinde bulunuyor. Demin de belirttiğim gibi Enjin 40 cent üzerinde günlük kapanışlar gerçekleştirdiği takdirde yükselişine devam edebilir. 40 cent altında yaşanacak kapanışlar 35 cent desteğini yeniden ziyaret ettirebilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner