Yükleniyor...

Circle CEO’su, ABD’nin Stablecoin Düzenlemesine Odaklanacağını Düşünüyor

Circle CEO'su Jeremy Allaire, Kongre'nin stablecoin düzenlemesine odaklanacağını düşünüyor.

circle ceosu

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Kongre’nin stablecoin düzenlemesine odaklanacağını düşünüyor.

Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda CoinDesk’in sorularını yanıtlayan Allaire, stablecoin’in büyüme potansiyeline dikkat çekti.

Circle CEO’su, Düzenleme Bekliyor

Circle, 43 milyarlık arzı bulunan USDC stablecoin’inin ihraççısı olan şirkettir. CoinMarketCap verilerine göre USDC, en büyük ikinci stablecoin konumunda yer alıyor.

Allaire, USDC’nin stablecoin kullanımının nasıl arttığına en iyi örnek olduğunu söyledi. Ona göre ABD’deki ve yurt dışındaki yetkililer, stablecoin’lerin sağlayabileceği faydaların farkına varmaya başladılar.

Allaire, daha da ileriye giderek stablecoin’lerin “neredeyse her büyük pazarda normalleşeceğini” iddia etti.

“Kongre üyeleri, stablecoin’ler hakkında daha fazla eğitim almanın iyi olacağını düşünüyor”

Allaire’ye göre sırada, yetkililerin dünya genelinde stablecoin’ler hususunda daha sağlam bir pozisyon alabilmeleri için düzenleme çabalarına öncülük etmesi var.

Allaire, son on yıldır şirketinin var olmasının en büyük sebebinin düzenleyicilerle birlikte çalışmaları olduğunu kaydetti. Circle CEO’su, regülatörlere karşı her zaman dürüst olmayı hedeflediklerini söyledi.

“Şeffaflık kültürü ve güven fayda sağlıyor”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner