Yükleniyor...

DeFacto, Fırat ile NFT Sektörüne Adım Atıyor

Dünyadaki ve Türkiye’deki şirketler metaverse ve NFT sektörünü benimsemeye ve bu alanda iş birlikleri, çalışmalar, planlar yapmaya başladı.

defacto nft

Dünyadaki ve Türkiye’deki şirketler metaverse ve NFT sektörünü benimsemeye ve bu alanda iş birlikleri, çalışmalar, planlar yapmaya başladı. Bu teknolojiler ilgi görmeye devam ettikçe, giderek daha fazla şirket dijital dünyada da var olmaya başlıyor.

Son olarak 2003’te kurulan Türk giyim markası DeFacto da NFT ve metaverse’e giriş yaptığını duyurdu. Şirket, Uykusuz Dergisi’nin sevilen karikatürü Fırat’ın NFT koleksiyonu Fırat NFT ile iş birliği yaptığını açıkladı.

DeFactoxFırat Çok Yakında

DeFacto, Fırat NFT ile yaptığı iş birliğini Twitter hesabı üzerinden şu ifadelerle duyurdu:

“Ulaşılabilir modayı 93 ülkede tüketicilerimizle buluşturmaya devam ederken ekosisteme değer katarak dijital dünyada da moda tercihlerine yön vermeye hazırlanıyoruz.  Web 3.0 dünyasına en sevilen karikatür karakterlerinden Fırat’la giriş yapıyoruz! DeFactoxFırat çok yakında”

Fırat NFT ise Twitter’dan konuyla ilgili şu paylaşımı yaptı:

“Fırat Ailesi! Yakın gelecekte hem fiziksel hem de dijital iş birliklerini içerecek olan küresel bir moda şirketi @defacto ile uzun vadeli ortaklığımızı duyurmaktan gurur ve heyecan duyuyoruz.”

DeFacto, Metaverse’te Eğitim Verdi

DeFacto, LinkedIn hesabın yapılan duyuruda Talent Up Tech programı kapsamında 14 MT için DeFacto Business Academy Metaverse üzerinden ilk eğitimin tamamlandığını şu şekilde paylaştı:

“Online Genel Müdürümüz Önder Şenol’un, DeFacto’nun dijital marka olma yolculuğuna ilişkin değerli aktarımları ile açılışını yaptığı programımızda “Wow” Dedirten Global ve Dijital Moda Markası Olmanın ayrıcalığını birlikte yaşadık. Eğitim ve gelişim programımıza ilk adımımızı DeFacto Business Academy Metaverse üzerinden IT MTlerimiz ile başlatmanın heyecanını paylaştık. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz”. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner