Yükleniyor...

DeFi Dünyasında Bir Saldırı Daha! Bu Seferki Hedef Avalanche Ağında

Merkeziyetsiz finans platformu Vee Finance, bir saldırıya uğradı

vee finance hack

Merkeziyetsiz finans platformu Vee Finance, bir saldırıya uğradı. Avalanche’ta geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen DeFi platformu, saldırıyla beraber toplamda 8804.7 ETH ve 213.93 BTC kaybetti.

“Platformumuz istismar edilmiş olabilir. Tüm hizmetler duraklatıldı. Nedenini araştırıyoruz, lütfen en son güncelleme için resmi hesaplarımızı takip edin.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bundan birkaç saat önce bir duyuru yaparak saldırıyı açıklayan DeFi platformu, daha sonra saldırının detaylarını da paylaştı. Ekip, VEE Finance sözleşme adresinin saldırıya uğradığını ifade etti:

“Soruşturmanın ardından, şüpheli saldırgan yukarıdaki adres üzerinden saldırıyı başlatmış ve çalınan varlıkları bu adreste toplamıştır. VEE Finance ekibi, daha fazla kullanıcının varlığının güvenliğini sağlamak için platform sözleşmelerini ve mevduat ve ödünç alma işlevini askıya aldı. Stablecoin bölümü saldırıdan etkilenmez. Şu anda, adres izlemeye göre, saldırgan henüz çalınan varlıkları daha fazla transfer etmedi veya işlemedi. VEE ekibi, olayı daha da netleştirmek için aktif olarak çalışıyor ve varlıkları kurtarmak için saldırganla iletişim kurmaya devam edecek.”

Vee Finance ekibi daha saldırgana seslenerek Twitter üzerinden, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Bay/Bayan 0x**95BA, belirlediğiniz hata için bir ödül programı başlatmaya hazırız. Lütfen bize e-posta veya tercih ettiğiniz başka bir kişi aracılığıyla ulaşın.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x