Yükleniyor...

Son Dönemlerin Popüler Altcoini OMG Coin (OMG Network) Nedir?

OMG Coin (OMG Network) Ethereum blockchain’i için kullanıcılarına ölçeklenebilirlik hizmetleri sağlayan bir proje şeklinde tanımlanabilir.

OMG Coin (OMG Network) Ethereum blockchain’i için kullanıcılarına ölçeklenebilirlik hizmetleri sağlayan bir proje şeklinde tanımlanabilir. OMG platformunun kullanımı sayesinde zamandan, hash gücünden ve işlem ücretinden tasarruf elde etmek mümkün hale geliyor.

OMG Coin, kripto para severler tarafından yaygın olarak tanınan ve sıklıkla tercih edilen projeler arasında yer alıyor. Ethereum için blockchain çözümleri sunan bu proje sayesinde kullanıcıların zamandan, işlemci gücünden ve işlem maliyetlerinden tasarruf edebilmelerine olanak sunuluyor. Bu yazımız boyunca OMG Network hakkında incelemelerde bulunacağız. OMG projesi Ethereum blockchain’ine yönelik sunduğu yenilikçi çözümleri kullanıcılarıyla buluşturma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Peki sorun tam olarak ne ve OMG Network ne vaat ediyor? OMG Network, Ethereum ve tüm ERC-20 token’leri için değer aktarımı yapılmasına olanak veren yenilikçi bir proje olarak da tanımlanabilir. Ethereum blockchain’inde işlem gören OMG, bir işlemin gerçekleştirilmesi için 35 ağ onayı alınmasını gerektiren bir yapıya da sahip.

OMG Coin Projesi Neyi Vaat Ediyor?

OMG Coin kullanıcılarının Ethereum blockchain’i dahilinde yaşayabileceği ölçeklenebilirlik sorunlarını en aza indirmeyi hedefliyor diyebiliriz. Peki nedir bu ölçeklenebilirlik sorunu. Bilindiği üzere blockchain teknolojisi kullanıcılarını sayısız avantajla buluşturdu. Bu yenilikçi teknoloji kripto paralar sayesinde herkes için finansal özgürlüğün mümkün olduğu bir ekosistem meydana getirmeyi söz konusu hale getirdi. Ancak gelecek vadeden bu teknolojide birtakım aksaklık ve sorunların meydana geldiğini görüyoruz. Oldukça geniş bir geliştirici kitlesine sahip olan blockchain teknolojisi sayesinde bu tür sorunlara yenilikçi çözümler üretiliyor. İşte OMG Coin projesi de bu yenilikler arasında yerini alıyor.

Proof of Authority adlı bir algoritmayı benimseyen OMG Network platformu, kullanıcılarına zamandan tasarruf sağlamayı başarmışa benziyor. Bu algoritmaya göre OMG platformu tek bir blok üreticisi gibi çalışıyor. Bu konuyu biraz daha irdelersek şunları söylememiz gerekir. OMG Network, Ethereum blockchain ağında bir tür varlık transfer katmanı oluşturuyor. Bu katman sayesinde Ethereum ağındaki işlemler bir araya getiriliyor. Daha sonra OMG Network üzerinde hızla doğrulanarak yeniden ETH ağına gönderiliyor. Böylece işlemlerin geleneksel yöntemde olduğu gibi tek tek onaylanmasına gerek kalmıyor. OMG Network platformu aracılığıyla gruplar halinde onaylanan işlemler, kullanıcılarının zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerini sağlıyor. OMG Coin projesi kullanıcılarını işte tam olarak bu imkanla bir araya getiriyor.

OMG Coin Yorum

Blockchain teknolojisinin uzun zamandır mücadele ettiği sorunların başında ölçeklenebilirlik meselesi geliyor. Geliştiricilerin gündemini uzun zamandır meşgul eden bu hususun gelecekte de kolay kolay sona ermeyeceğini söylemek yanlış olmaz. İşte OMG coin bu gerçeğin farkına varmış bir ekip tarafından geliştirilmiş ve gelecek vadeden bir blockchain projesi şeklinde yatırımcılarına kucak açıyor. Bir önceki kısmın son paragrafında bahsedilen olanağın piyasaya sunulması kripto para ekosistemine birçok alanda avantajlar sunuyor.

Yıllardır süregelen ölçeklenebilirlik alanında kullanıcı çözümleri sunmak, sürdürülebilir bir proje meydana getirmek anlamına gelebilir. Uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren OMG Coin projesi gelecekte de yatırımcılarına ve kullanıcılarına hizmetler sunmaya son hızla devam edecek bir potansiyele sahip diyebiliriz. Ancak her kripto para projesinde olduğu gibi bunda da birçok riskin bulunduğunu belirtmeden geçmek büyük bir hata olurdu.

OMG coin projesi, platformunda Plasma Childchain ve Moreviable Plasma olarak bilinen yapılar barındırıyor. Bu yapılar sayesinde işlemlerin ETH blockchain’i dışında gruplandırılması mümkün hale geliyor. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu gruplandırma işlemi kullanıcıları pek çok avantajla buluşturuyor. Ölçeklenebilirlik çözümüne kavuşan kullanıcıların OMG Network’ü daha çok kullanacakları öngörülebilir. Kripto para piyasasında yer alan onlarca proje, blockchain’in ölçeklendirilme sorununa yönelik benzer çözümler üretmeye çalışıyor. OMG Coin projesinin kendisini bir şekilde öne çıkarmayı başardığını görüyoruz. Bu sayede kullanıcıların en çok tercih ettiği kripto paralar arasına girmeyi başarabilmiş.

OMG Coin Hangi Ülkenin Projesi?

OMG Coin projesinin kurucu şirketi piyasada Omise ismiyle tanınıyor. Güneydoğu Asya’da yer alan Thailand merkezli bu şirket zamanla OMG Coin projesine hayat verdi. Şirket müşterilerine sınır ötesi ödeme imkanları sunan bir elektronik hizmet alt yapısı olarak biliniyor. 2017 yılında OMG Network projesine start veren bu şirket o tarihten bu yana çalışmalarını başarıyla yönetmeyi sürdürüyor. OmiseGo, OMG Coin projesinin eski adı. Kullanıcılar daha çok bu isimle OMG coin’i hatırlıyor olabilirler ancak proje artık şirketin aldığı bir kararla OMG Coin olarak anılıyor.

omg network nedir

OMG coin 2017 yılında gerçekleştirilen bir ilk halka arz (ICO) aracılığıyla kullanıcılarına sunulmuştu. Proje ekibi bu etkinlik neticesinde tam olarak 17,5 milyon dolar değerinde fon elde etmeyi başardı. Dünyanın hemen her köşesinden faaliyetlerine devam eden sıkı bir ekip tarafından yönetilen proje, bu fonu hedeflerine ulaşmak için en iyi şekilde kullanmaya gayret ediyor.

OMG Coin Nereden Alınır?

OMG Coin, çok sayıda kripto para alım satım platformu aracılığıyla satın alınabilir. Bu platformlar arasında Binance, Coinbase Pro, Huobi Global ve ya da Bithumb gibi küresel örnekler yer alıyor. Örneğin Binance platformu bu kripto para için USDT, BUSD, BTC ve ETH gibi kripto varlıklar ile işlem çifti oluşturmuş. Bu durumda bu para birimlerinden herhangi birisini kullanarak OMG coin sahibi olmak mümkün.

Kripto para alım satımı yaparken kullanıcıların her zaman olduğu gibi dikkatli hareket etmesi gerekiyor. Piyasada kendini ispat etmiş ve fazla kullanıcıya sahip platformların tercih edilmesi kullanıcıların daha güvenli deneyimler yaşamalarına yardımcı olabilir. Aksi halde kullanıcıların kripto para alım satımlarını riske atmaları söz konusu olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner