Yükleniyor...

DeFi’de Kilitli Toplam Değer 852 Milyon Dolarla Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde!

Merkezi Olmayan Finans (DeFi), dijital varlık sektöründe yükselen bir trend ve kısa zaman önce DeFi'de kilitlenen değer rekor tazeledi.

DeFi Ethereum ETH

Merkezi Olmayan Finans (DeFi), dijital varlık sektöründe yükselen bir trend ve kısa zaman önce DeFi’de kilitlenen değer rekor tazeledi.

2019’da patlama yaşanan DeFi kullanımının 2020’de de yükselmeye devam ettiği görülüyor. Yeni yılla birlikte DeFi’de birçok kez rekor kırıldı ve şimdi akıllı sözleşmelere kilitlenen toplam değer 852,1 milyon dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu rakam Aralık ayında 600 milyon dolardı.

DeFi

DeFi’deki büyüme 2017 sonlarında başlamış olsa da gerçek büyüme geçtiğimiz yıl yaşandı. Ethereum, bu alanda geleneksel finansal varlıkların kripto para dünyasına taşınması konusunda büyük bir sorumluluk üstlenmiş durumda. Analistler, DeFi’nin 2020’de daha hızlı ve daha fazla büyüyeceğini düşünüyor. Şu anda en popüler DeFi uygulaması Maker DAO ve uygulama üzerinde 2.4 milyon ETH kilitli.

DeFi, son birkaç ay içinde Ethereum’daki yeni adres sayısındaki artışın ana katalizörü oldu. Aralık ayında DeFi ve Istanbul güncellemesinin neden olduğu heyecan bir günde 38000 yeni adresin oluşturulmasını tetikledi. Öte yandan DeFi’de kilitlenen değer bakımından lider olan Ether (ETH) hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) uzak. Yazım sırasında 177 dolardan işlem gören lider akıllı sözleşme platformu, sadece üç ay önceki seviyelerde seyrediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner