Yükleniyor...

DeFi Platformu Dego Finance Saldırıya Uğradı!

Yakın zamanda başlatılan merkeziyetsiz finans (DeFi) projesi Dego Finance, saldırıya uğradı.

dego hack

Yakın zamanda başlatılan merkeziyetsiz finans (DeFi) projesi Dego Finance, saldırıya uğradı.

Platform ekibin açıklamalarına göre erken saatlerde hacklendi. Edinilen bilgilere göre zincirler arası bir NFT+DeFi protokolü olan Dego Finance’in Uniswap ve PancakeSwap’e likidite sağlayan adresleri hacklendi ve ekip tarafından sağlanan DEGO perleri boşaltıldı. Ekip saldırının ardından DEGO mevduatlarını kapatmak için Binance gibi büyük borsalarla işbirliği yaptı.

DEGO ekibi attığı tweet’te, saldırının tespit edildiğini ve Binance dışında Kucoin ve Gate.io ile de iletişime geçtiklerini belirtti. Hack haberlerinden hemen sonra Dego Finance, %10 oranında bir gerileme yaşadı. DEGO, yazının yazıldığı sırada Coingecko verilerine göre 4.04 dolardan işlem görüyordu.

Borsalarla iletişime geçildiğini ifade eden ekip bu sayede hacker’ın daha fazla zarar veremeyeceğini söyleyerek, “Tüm paydaşları en son gelişmeler hakkında güncel tutacağız ve aynı zamanda hacker’ın nasıl belirleneceği ve kayıpların nasıl alınacağı konusunda saygın güvenlik ekipleriyle konuşacağız. Ayrıca bilgisayar korsanının bizimle iletişim kurmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner