Yükleniyor...

DeFi Projesi Friktion’un Sonlanması Hakkındaki Söylentiler Artıyor

Solana tabanlı DeFi projesi Friktion'un kapanmasının ardındaki nedenin kurucular arasındaki anlaşmazlık olduğu söylentileri artmaya başladı.

DeFiin Yukselisi Guvenlik Alarmlarinin Sesini Artirdi

Solana tabanlı DeFi projesi Friktion’un kapanmasının ardındaki nedenin kurucular arasındaki anlaşmazlık olduğu söylentileri artmaya başladı.

Şirketin Solana tabanlı projeyi sonlandırma açıklaması maliyetlerin gelirleri geçmesi olarak açıklanmıştı ancak son çıkan söylentiler durumun pek de böyle olmadığına işaret ediyor.

DeFi Projesi Friktion’un Sonlandırılmasının Asıl Sebebi Ne?

Solana tabanlı merkeziyetsiz finans (DeFi) yatırımcıları için yüksek getiriler sunan bir proje olan Friktion geçtiğimiz gönlerde sonlandırıldı. Geçtiğimiz perşembe günü ekip tarafından bir blog gönderisinde açıklanan sonlandırma kararının gerekçesi ise yüksek maliyetler ve düşük getiriler olarak açıklanmıştı.

Konuya aşina olan kişiler için ise kapanma kararının arkasında yatan neden ise farklı. Kaynakların söylediğine göre projenin sonlanmasının ana sebebi kurucular arasındaki fikir anlaşmazlıklarıydı.

Ekibin baş teknoloji sorumlusu Alex Wlezien, kararı Kasım ayında Sam Bankman-Fried’in FTX borsasının piyasayı derinden etkileyen çöküşünün kaçınılmaz bir sonucu olarak nitelendirdi.

FTX’in iflasının ardından Solana da zorlu günlerden geçti. Solana kripto parası ciddi darbeler aldı ve tutunduğu destek seviyelerinden yeni diplere sürüklendi. Günümüzde ise Solana bir nebze olsun gücünü yeniden bulmaya başladı diyebiliriz ancak önümüzdeki süreç ekosistemin nereye gidebileceğini gösterecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner