Yükleniyor...

DeFi Protokolü Goldfinch, a16z Liderliğindeki Turda 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı

DeFi protokolü Goldfinch, Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki turda 25 milyon dolar yatırım aldı.

defi protokolu goldfinch a16z liderligindeki turda 25 milyon dolar yatirim aldi

DeFi protokolü Goldfinch, Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki turda 25 milyon dolar yatırım aldı.

DeFi kredi protokolü Goldfinch, geçen Haziran ayında protokolün 11 milyon dolar topladığı A Serisi turunun uzatma turunda 25 milyon dolar yatırım aldı. Turdaki diğer yatırımcılar arasında ünlü hedge fonu yöneticisi Bill Ackman, kripto yatırım şirketi BlockTower ve yatırım yönetimi firması Kingsway Capital da yer aldı.

Goldfinch, teminatsız krediler için açık bir pazar yeridir. Yatırımcılar getiri elde etmek için Goldfinch havuzuna kripto para yatırabilirler. Borç veren işletmeler protokole faiz ödemesi yaptığında, para katılan tüm yatırımcılara ödenir.

Goldfinch, bir yıl önce 250.000 dolar olan kredi hacmini 38 milyon doların üzerine çıkarmayı başardı. Protokol, 18 ülkede 200.000’den fazla kullanıcıya hizmet veriyor. Protokolün sermayesi, Kenya’daki motosiklet taksileri ve Brezilya’daki küçük işletmeler de dahil olmak üzere çok çeşitli alanlarda için kullanılılıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner