Yükleniyor...

Dogecoin Kurucusu, Mozilla’nın Kripto Bağışlarını Durdurmasını Eleştirdi

Dogecoin kurucusu Billy Markus, çevreye etkisini öne sürerek kripto bağışlarını durduran Mozilla Vakfı’nı eleştirdi.  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

dogecoin kurucusu mozillanin kripto bagislarini durdurmasini elestirdi

Dogecoin kurucusu Billy Markus, çevreye etkisini öne sürerek kripto bağışlarını durduran Mozilla Vakfı’nı eleştirdi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Popüler meme kripto varlık Dogecoin’in yaratıcısı Billy Marcus, kripto bağışlarını durduran Mozilla Vakfı’nı eleştirdi. Önde gelen internet tarayıcısı Mozilla, BitPay ile ortaklaşa Dogecoin, Bitcoin, Ethereum ve bir dizi başka kripto para biriminde bağış kabul etmeye başladığını duyurmuştu. Bu duyuru ise, kripto varlıkların çevresel etkilerinden endişelenen bir grup Twitter kullanıcısı tarafından hararetle eleştirildi ve Mozilla, eleştirileri dinleyerek kripto bağışlarını durdurduğunu açıkladı. 

Bu duyurunun ardından Markus, kuruluşu “internet çetesine” boyun eğmekle suçlayarak şu ifadeleri kullandı:

“Cahil, gerici bir internet çetesine boyun eğdiğiniz için teşekkür ederim

Bu insanların doların ve tüm bankacılık altyapısının çevresel maliyetini duyana kadar bekleyin, eminim çevresel etkileri konusunda aynı seviyede bir çöküş yaşayacaklardır.”

Mozilla Pazartesi günü Mozilla.org kurucu ortağı Jamie Zawinski’nin de tartışmaya katılmasıyla kripto bağışlarını durdurma kararı aldı. Oldukça sert sözler sarf eden Zawinski’ye topluluk tepki gösterdi:


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x