Yükleniyor...

DeFi TVL 5 Milyar Dolar Geriledi

Terra’nın çöküşüyle başlayan kripto piyasasındaki düşüş, Tesla’nın Bitcoin satmasıyla birlikte etkisini sürdürüyor.

DeFi TVL 5 Milyar Dolar Geriledi

Terra’nın çöküşüyle başlayan kripto piyasasındaki düşüş, Tesla’nın Bitcoin satmasıyla birlikte etkisini sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda kripto piyasasındaki toparlanmaya ayak uydurarak yükselen DeFi TVL miktarı, yeniden düşüşe geçti. Öyle ki DeFi TVL miktarı son 1 hafta içerisinde yüzde 13 düşüş yaşadı.

DeFi TVL Son Rallide Tutunamadı

Yıl başlangıcında 250 milyar dolara kadar yükselen DeFi’ın TVL’si, önemli oranda düşüş gösterdi. Temmuz ayına 72 milyar dolarla giriş yapan merkeziyetsiz finans, ayın ortasında TVL’sine 10 milyar dolardan fazla ekleyerek TVL miktarını 87 milyar dolara yükseltti.

Ethereum ve Polygon gibi başlıca ağların pazar kazanımlarına bağlanan DeFi TVL yükselişi, Tesla’nın Bitcoin satışından da etkilenerek aşağı yönde harekete geçti.

Son rallinin zirvesinde 1.600 doları aşan Ethereum, TVL’yi de beraberinde getirerek hemen düşmeye başladı. DeFiTVL son iki günde 5 milyar dolar düşerek, pazarda yüzde 5.81’lik bir kayıp yaşadı. DeFiLlama’dan gelen veriler, DeFi’ın TVL miktarı son 24 saat içerisinde yüzde 4,49 düştüğünü gösteriyor.

Son olarak 84 milyar dolarlık TVL miktarının sadece 53 milyar dolarının Ethereum’dan geldiğini de belirtelim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner