Yükleniyor...

Ark Investment, 1.4 Milyondan Fazla Coinbase Hissesi Sattı

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş sonrası birçok şirket operasyonların aksamalar yaşadı.

Ark Investment 1.4 Milyondan Fazla Coinbase Hissesi Satti

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş sonrası birçok şirket operasyonların aksamalar yaşadı. Ne yazık ki bazı şirketler iflas bayrağını çekmek zorunda kaldı. Bu dönemde en sıkıntı yaşan şirketlerden biri olan Coinbase de medyaya kötü haberlerle yansımaya devam ediyor. Son olarak Ark Investment Management‘ın üç fonu, Coinbase’in (COIN) toplam 1.4 milyondan fazla hissesini sattı.

Ark Investment, Coinbase Hisselerini Elden Çıkarıyor

12 Mayıs tarihinde Ark Investment Management’ın üç fonu, Coinbase Global’in (COIN) toplam 546.579 hissesini daha satın almıştı. Ark Investment tarafından satın alınan hisseler yaklaşık 2.9 milyon dolar değerindeydi. Ancak aradan geçen 3 ayın ardından şirket elindeki hisseleri sattı. Bunun arkasındaki en büyük sebeplerden birisi de iflas iddiaları ve piyasalar nedeniyle Coinbase hisselerinin son 3 ayda yüzde 60’ın üzerinde değer kaybetmesi olarak görülüyor.

Coinbase hisseleri yüzde 21.08 düşüşle 52.93 dolardan kapandı. Salı günkü kapanış fiyatına göre, elden çıkarılan hisselerin değeri 75 milyon doların üzerinde olmuş olacak. 

Son olarak Ark’ın elindeki COIN hissesini veya fonun toplam yatırımlarının yüzde 0.6833’ünü sattığını belirtelim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner