Yükleniyor...

DeFi’ın Geleceği Nasıl Görünüyor? Hoşgeldin Nimbus

Nimbus DeFi platformunun ortaya çıkışı gerçekten dikkate değer bir olaydır, çünkü nihayet dünya çapında herkes için IPO katılımı, Başlangıç ​​Finansmanı ve benzeri en iyi finansal fırsatlar açılacaktır.

WhatsApp Image 2021 02 02 at 14.50.52

Nimbus DeFi platformunun ortaya çıkışı gerçekten dikkate değer bir olaydır, çünkü nihayet dünya çapında herkes için IPO katılımı, Başlangıç ​​Finansmanı ve benzeri en iyi finansal fırsatlar açılacaktır.

Koronavirüs salgınının neden olduğu kaosun ardından idolleştirmemizin öğretildiği ekonomi parçalanıyor ve kırılan parçaları altında bizi eziyor gibi görünüyor. Bu tür belirsizlik dönemlerinde, Nimbus sizin ve bizim gibi halktan insanların fırsatları bulmasına ve hedeflerimizi ve özlemlerimizi yeniden inşa etmesine yardımcı olma vizyonuyla ortaya çıktı. Nimbus nihayet eşit fırsatlar ve dağıtılmış kontrol dünyasını açarken, en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda gelişen ve ayakta kalan bir ekosisteme girme çağrısı yapar. Bu nedenle, Nimbus platformu ve birkaç gün önce piyasaya sürülen NBU token’ları ile nihayet dengeye, benzeri görülmemiş fırsatlar ve yenilikle işaretlenmiş merkezi olmayan bir ekonomiye tanık olabileceğimizi söylemek güvenlidir.

Nimbus’ın özü en iyi, platform temsilcileri tarafından yapılan bir alıntıyla açıklanabilir. Onlara göre Nimbus şöyledir:

“Nimbus Fintech platformu, 2019 yılından bu yana dünya çapında 50.000 kişiye fintech çözümleri sunuyor. DeFi’ya geçmek, şirketimizin geliştirme stratejisinde mantıklı bir adımdır. Yeni DeFi platformumuz, kullanıcılara ihtiyaç duydukları tüm araçları tek bir noktada sunar ve geçiş ihtiyacını ortadan kaldırır. NBU, her birinin arkasında şeffaf ödül mekanizmalarına sahip 10’dan fazla havuz dahil olmak üzere, benzeri görülmemiş bir dizi kripto para fırsatına erişim sağlayacak olan tek token’dır. “

Nimbus Fintech platformu, kullanıcılarına son teknoloji blockchain tabanlı araçlar sunarak yolculuğuna başladı. Ürünleri bir yıl içinde 50.000 kullanıcıyı çekti. Şimdi, organizasyon bir DeFi platformu başlatarak bir adım öne geçiyor.

Yeni Bir Platform

Yeni Nimbus platformu, her biri açık ödül oluşturma mekanizmalarına sahip dört yenilikçi merkezi olmayan uygulamanın (dApps) DAO tarafından yönetilen bir ekosistemi olacak. Nimbus katılıma ilgi duyan herkese açık, hibrit bir ekonomiyi temsil ediyor; ne kadar kripto paranız, bir banka hesabınız veya telefon numaranız olursa olsun.

Nimbus platformunun ve NBU token’ının lansmanını gerçekten takdir etmek için, bu ilk işlevsellik sürümünü takip edecek tüm yol haritasına bakmalıyız. Nimbus’a özgü iki unsur en çok dikkat çekenlerden. Birincisi, kullanıcıların farklı platformlar arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldırmak için şirketin bütün bir finansal araç ekosistemi oluşturmaya yönelik bütünsel yaklaşımı. Ve ikincisi, Nimbus’ın çözümlerinin çoğunun hem geleneksel hem de merkezi olmayan finansın en iyi uygulamalarını birleştirmesi, böylece herkes için benzeri görülmemiş fırsatlar yaratması.

Diğer birçok DeFi projesinin aksine, Nimbus teklifleri, uzun bir süre boyunca verimli ve sürdürülebilir olduğu kanıtlanmış çözümlere dayanmaktadır. Bunlar, merkezileştirilmiş finans dünyasında var olan en kazançlı çözümlerdir, ancak halka arzlar, Başlangıç ​​finansmanı vb. gibi kitleler tarafından erişilemez. Bu bağlamda, Nimbus bir dizi dApp başlatacak:

Crowdfunding dApp: Nimbus’ın benzersiz kitle fonlaması dApp’ı ile bu dünyadaki herkes, en iyi risk sermayesi fonları tarafından kullanılana benzer değerlendirme kriterleri ve Nimbus DAO katılımcılarının oy kullanması yoluyla iki aşamada dikkatle seçilen girişimlerin finansmanına katılabilir. Herhangi bir kötüye kullanım ve hatayı önlemek için varlıklar, denetlenen akıllı sözleşmelere göre otomatik olarak dağıtılacaktır. Ve en önemlisi, en küçük kripto paraya sahip kullanıcılar, riskleri katılımcılara dağıtan ve ödülleri optimize eden havuz mekaniği göz önüne alındığında etkileyici sonuçlar görebilir. Tüm bunlar, 2021’in birinci ve ikinci çeyreği için planlanan kitle fonlaması dApp’inin lansmanından sonra mümkün olacak.

IPO Hub dApp: Nimbus tarafından sunulan benzersiz IPO Hub dApp ile, kullanabileceğiniz herhangi bir miktarda kripto para ile IPO’lara katılabilirsiniz. Artık bu fırsattan sadece kurumsal yatırımcılar değil, herkes yararlanabilecek. Ayrıca, havuz mekaniği sayesinde riskler ve ödüller, Crowdfunding dApp ile aynı şekilde optimize edilir. IPO Hub dApp’inin 2021’in ikinci ya da üçüncü çeyreğinde başlatılması planlanıyor.

P2P Borç Verme dApp’i: Bu dApp, Defi’nin en iyi uygulamalarını kullanır ve onu geleneksel finans dünyasının en güçlü risk yönetimi teknikleriyle birleştirir. Havuzların daha önce bahsedilen avantajlarından yararlanmanın yanı sıra, kullanıcılar birkaç özelleştirilmiş P2P ödünç verme mekanizması arasından seçim yapabilecekler. Bunlar, her kullanıcının ne kadar risk almak istediğine, kaç varlıktan yararlanmak istediğine ve hangi geri ödeme seçeneklerini tercih ettiğine bağlı olacaktır. Ayrıca, 2021’in birinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan Nimbus P2P Borç Verme dApp’i ile hem kredi verenler hem de ödünç alanlar konuma göre doğrudan eşleştirme rahatlığını yaşayabilir.

Kripto Arbitraj Ticareti dApp: Kripto Arbitraj-Ticaret botu, 2019’da piyasaya sürüldükten sonra kullanıcılar arasında oldukça büyük bir sansasyondu. Şimdi, Nimbus, iyileştirilmiş Kripto Arbitraj Ticareti ile iyileştirilmiş risk azaltma ve ödül optimizasyonu için merkezi olmayan hale getirerek bir adım daha atıyor. Bu dApp’in birinci ve ikinci çeyrek arasında  piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Nimbus, geçim ihtiyacını, finansın bir sonraki geleceği olma yolunda olağanüstü bir hızla büyüyen merkezi olmayan finans, diğer adıyla DeFi ile birleştiriyor. Nimbus DAO, Platformun tüm üyeler tarafından ortaklaşa yönetilmesini sağlar, bu da sadece tek bir otorite ile gücün yoğunlaşmasını engellemekle kalmaz, aynı zamanda herkesin sorumlu olduğu ve herkesin ödüllendirildiği merkezi olmayan ve adil bir ekonominin nihai oluşumunu katalize eder.

Token’ların Yalnızca %10’u Organizasyon İçin Ayrıldı

Nimbus‘ın ademi merkeziyetçiliği korumak ve ‘Platform’un ortak yetkisini sürdürmek için en iyi önlemleri almasının açık bir örneği, Nimbus Yönetişim token’larının yalnızca yüzde 10’unun Nimbus organizasyonu için ayrılmasıdır. Bu, tüm ilgili katılımcılar için daha geniş bir yönetişim kanalı açar ve gerçek Platform kontrolünün merkezden uzaklaştırılmasını sağlar. Nimbus yönetişim token’ının, Nimbus yol haritasında belirtildiği gibi 2021 ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bu tartışmalara baktıktan sonra, ‘Platform’ yardımcı programı token’ı NBU piyasaya sürdüğünde bu kadar çok kullanıcının neden heyecanlı olduğu oldukça açık biçimde görülüyor. NBU, tüm bu benzeri görülmemiş kripto para fırsatlarına erişim sağlar ve farklı ödül seviyelerine sahip 10’dan fazla havuzda kullanılabilir. Gerçekten de, lansmandan sonraki bu ilk dönemde, Platform planlanan işlevselliğin sadece küçük bir bölümünü içerecek. Nimbus’un çevresindeki muazzam topluluk onu akıllıca kullanıyor ve tüm faydaları elde etmek için projeye erken yatırımcı olarak giriyor. Tüm bu çığır açan dApp’ler hazır ve çalışır durumda olduktan sonra, tüm DeFi topluluğu, Nimbus platformu ile desteklenen geleneksel finans, dijital varlıklar ve DeFi arasında çok ihtiyaç duyulan bu birleşmeye tanık olmak için toplanacak. Şu ana kadar rakamlar harika görünüyor, çünkü sadece iki günde 30 milyon NBU’luk bir piyasa sınırına şahit oluyoruz ve bu sadece bir başlangıç.

Nimbus’ın yetenekli ekibi, Platformu genişleterek planlanan yol haritasının sonuna kadar büyütürken, gerçek dünya kullanım durumlarını toplamaya ve DeFi için son yeri sağlamlaştırmaya yardımcı olurken sonuçları sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner