Yükleniyor...

Dell, Bitcoin Desteğini Birleşik Krallık ve Kanada’ya Genişletti

Dell, bugün yaptığı duyuruda çevrimiçi alışverişlerdeki Bitcoin ile ödeme desteğini, Birleşik Krallık ve Kanada'ya genişletti.

dell bitcoin

Dell, bugün yaptığı duyuruda çevrimiçi alışverişlerdeki Bitcoin ile ödeme desteğini, Birleşik Krallık ve Kanada’ya genişletti. Bitcoin ödemeleri için Coinbase ile ortaklık yapan ve daha önce ABD’de bu hizmeti pilot programı ile başlatmış olan Dell, böylece uluslararası platformda resmî olarak Bitcoin kabul eden en büyük e-ticaret şirketi olmayı başarmıştı. (Yıllık $60 milyar satış)

Dell şirketinin konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:

Bu ödeme metodu (Bitcoin), müşteriler ve küçük/orta düzey işletmeler arasında yayılıyor. Şimdi ise, bu ödeme metodunu kullanmak için gereken esnekliği ve tercihi global anlamda sunabildiğimiz için oldukça heyecanlıyız. Güvenli ve güvenilir bir 3. parti hizmeti sağlayan Coinbase ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık sayesinde, bunu başarabiliyoruz.

ABD’deki pilot programın başlatılmasından 7 ay sonra gelen bu duyuru ile artık Kanada ve Birleşik Krallık’taki müşterilerine ve küçük işletmelerin Bitcoin ile ödeme yapmalarına imkan tanıyacak. Dell.com’dan Bitcoin ile alışveriş yapmadan önce, şirketin Bitcoin ödemeleri ile ilgili açıklamalarını okumakta fayda var.

Konuyla ilgili Dell CIO’su Paul J. Walsh şunları söylüyor, “Bitcoin’in büyümesiyle birlikte, müşterilerin Dell ile iş yapması için yeni kolaylıklar sağlıyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner