Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Demirörs: Ethereum'a (ETH) Benzeri Görülmemiş Düzeyde Kurumsal İlgi Var

Demirörs: Ethereum’a (ETH) Benzeri Görülmemiş Düzeyde Kurumsal İlgi Var

ABONE OL:google-news

Yatırım firması CoinShares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’a (ETH) kurumsal yatırımcı ilgisinin daha önce hiç görülmemiş seviyelerde olduğunu açıkladı.

Fox Business ile yaptığı röportajda Demirörs, kripto para şirketleri ve yatırım araçları aracılığıyla bir dizi kripto para birimine toplam kurumsal girişleri izleyen CoinShares’in son zamanlarda ETH’ye kurumsal ilginin arttığını gördüğünü açıkladı.

Röportaj sırasında Demirörs, geçen hafta halka açık yatırım araçlarına tahsis eden yatırımcıların haftalık fon akışlarını izlediğini, bunların çoğunun ETH için olduğunu söyledi. Demirörs şunları söyledi:

“Geçen hafta, girişlerin %80’i Ethereum yatırım ürünlerine gitti ve daha önce hiç böyle bir kurumsal ilgi görmedik.”

Daily Hodl raporuna göre Demirörs, yatırımcıların lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilişkili riskleri azaltmak için onun dışındaki kripto para birimlerine de yatırım yaptığını sözlerine ekledi.  Tesla’nın bitcoin’e yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırıma gelince, Demirörs, elektrikli otomobil pazarının yakın zamanda S&P 500 endeksine eklendiğine dikkat çekti.

Bunun, kripto para birimleri söz konusu olduğunda daha fazla yatırımcı bilincine ve benimsenmeye yol açacağını, muhtemelen daha fazla yatırımcının alana girdiğini veya en girmeyi düşünebileceğini söyledi.

Ethereum’un fiyatı, bu yılın başlarında önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı ve 1875 doların biraz üzerinde ulaştı. CoinMarketCap verilerine göre ETH, yazının yazıldığı sırada 1747 dolardan işlem görüyordu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar