Yükleniyor...

Demirörs: Ethereum’a (ETH) Benzeri Görülmemiş Düzeyde Kurumsal İlgi Var

Yatırım firması CoinShares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘a (ETH) kurumsal yatırımcı ilgisinin daha önce hiç görülmemiş seviyelerde olduğunu açıkladı

erh

Yatırım firması CoinShares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘a (ETH) kurumsal yatırımcı ilgisinin daha önce hiç görülmemiş seviyelerde olduğunu açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fox Business ile yaptığı röportajda Demirörs, kripto para şirketleri ve yatırım araçları aracılığıyla bir dizi kripto para birimine toplam kurumsal girişleri izleyen CoinShares’in son zamanlarda ETH’ye kurumsal ilginin arttığını gördüğünü açıkladı.

Röportaj sırasında Demirörs, geçen hafta halka açık yatırım araçlarına tahsis eden yatırımcıların haftalık fon akışlarını izlediğini, bunların çoğunun ETH için olduğunu söyledi. Demirörs şunları söyledi:

“Geçen hafta, girişlerin %80’i Ethereum yatırım ürünlerine gitti ve daha önce hiç böyle bir kurumsal ilgi görmedik.”

Daily Hodl raporuna göre Demirörs, yatırımcıların lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilişkili riskleri azaltmak için onun dışındaki kripto para birimlerine de yatırım yaptığını sözlerine ekledi.  Tesla’nın bitcoin’e yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırıma gelince, Demirörs, elektrikli otomobil pazarının yakın zamanda S&P 500 endeksine eklendiğine dikkat çekti.

Bunun, kripto para birimleri söz konusu olduğunda daha fazla yatırımcı bilincine ve benimsenmeye yol açacağını, muhtemelen daha fazla yatırımcının alana girdiğini veya en girmeyi düşünebileceğini söyledi.

Ethereum’un fiyatı, bu yılın başlarında önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı ve 1875 doların biraz üzerinde ulaştı. CoinMarketCap verilerine göre ETH, yazının yazıldığı sırada 1747 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x