Yükleniyor...

Deneyimli Yatırımcı Bill Gross, Tehlikeli Finansal Coşku Konusunda Uyardı

Yatırım yönetim şirketi Pimco'nun kurucusu olan Bill Gross, Financel Times'a verdiği röportajda, kripto varlıklardaki ve borsalardaki mevcut coşku konusunda uyardı ve bunun tehlikeli olduğunu söyledi.

bill gross

Yatırım yönetim şirketi Pimco’nun kurucusu olan Bill Gross, Financel Times’a verdiği röportajda, kripto varlıklardaki ve borsalardaki mevcut coşku konusunda uyardı ve bunun tehlikeli olduğunu söyledi.

77 yaşındaki yatırımcı, mevcut coşkuyu merkez bankalarının ekonomiye para enjekte etmesine ve varlıkların değerini şişirmesine bağlıyor.

“Olması gereken yerde olmayan faiz oranlarıyla desteklenen bir hayaller diyarı”

Faiz Oranları Artacak

Gross, niceliksel genişlemeyle ilgili endişelerini ifade etmesine karşın, hiperenflasyon uyarısında bulunmadı. Gross, yüksek enflasyonun sonunda ABD’yi terk edeceğini ancak yine de Fed’in %2’lik hedefinin üzerinde kalacağına inanıyor.

Gross’a göre tahvil alımlarını azaltmaya başlayan Fed, gelecek yıl da faiz oranlarını arttıracak:

“Fed başkanı, finansal piyasaların tutsağı durumunda ve bu sebeple tahvil satın almaktan yavaş yavaş sıyrılacak. Gelecek olarak da kademeli olarak faiz oranlarını artırabilir”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner