Yükleniyor...

Denizli Sanayi Odası Toplantısında NFT, Metaverse ve Yeni Teknolojiler Konuşuldu

Denizli Sanayi Odası bilgilendirme toplantısında NFT, Metaverse ve yeni teknolojiler konuşuldu.

Denizli Sanayi Odasi metaverse ve nft

Denizli Sanayi Odası bilgilendirme toplantısında NFT, Metaverse ve yeni teknolojiler konuşuldu.

Denizli Sanayi Odası (DSO) M.Feridun Alpat konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, Başkan Yardımcısı İ. Okan Konyalıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ile DSO üyelerinin yanı sıra, sanayiciler ve iş insanları katıldı.

Kripto para piyasası için temel bilgilerin anlatıldığı toplantıda; aynı zamanda coin ön satışları, yatırım stratejileri, kripto borsaları, NFT ve Metaverse gibi yeni teknolojiler ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

Denizli Sanayi Odasi nft metaverse

Toplantının açılış konuşmasını yapan DSO Başkanı Müjdat Keçeci, Metaverse’ün tanımını yaparak sanayi ve ticaretteki önemine değindi. Keçeci sözlerine şöyle devam etti;

“Bu teknolojiler artık bizim yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olacak. Bu nedenle biz de bu konuda sanayicilerimizin bir fikir sahibi olması için vizyon açıcı bu toplantıyı düzenlemeye karar verdik.”

Toplantıya konuk olarak katılan Canlı Tasarımcı ve Animasyon Yaratıcısı Berk Gedik, metaverse’in ne olduğuna ilişkin bilgi vererek şunları söyledi;

“Metaverse’te gözlükler vasıtasıyla almak istediğimiz bir ürünün dijital replikasını tüm ayrıntılarıyla inceleyebiliyor; istediğimiz parçalarını söküp takabiliyoruz. Fuarlarda yaşanamayacak deneyimleri, fuarlarda sergilenen ürünlerin dijital replikalarını inceleyerek yaşayabiliyoruz. Müşterilerine bu deneyimi yaşama şansı sunan şirketlerin sayısı da gün geçtikçe artıyor.”

“Bu Teknolojiye Ayak Uyduran Platformlar ya da Markalar Avantaja Sahip Olacaklar”

Denizli Sanayi Odasi metaverse

NFT hakkından da katılımcıları bilgilendiren Gedik, şu açıklamalarda bulundu;

“Satın alınan dijital bir sanat eseri, video, müzik, avatar, aksesuar, arsa veya parselin sahibini belgeleyen tapudur. Metaverse içerisinde bulunan her arazinin, parselin karşılığı bir NFT olarak o blok zincire kayıtlıdır. 2D internette barınan veya hayatlarımızda şu an olup da dijitalleştirilebilecek her şey, 3D olarak dijital bir evrende ulaşılır olacaktır. Bu kriterleri karşılayan platformlar ya da markalar avantaja sahip olacaklardır.”

Toplantıya katılanlar sanal gerçeklik gözlüğü ile ürün incelemesi yaparak, doğrudan metaverse deneyimi yaşadılar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner