Yükleniyor...

DENT Coin Kaç TL? Dent Coin Hesaplama ve Güncel Fiyatı

DENT devrimci niteliklere sahip dijital bir mobil operatör şeklinde tanımlanabilir.

Dent coin rehberi

DENT devrimci niteliklere sahip dijital bir mobil operatör şeklinde tanımlanabilir. DENT projesi kullanıcılara eSim kart, mobil veri planları, arama hizmetleri ve roaming deneyimleri sağlamayı hedefliyor.

DENT, başka bir şekilde ifade etmek gerekirse, mobil veri alanını hedef alarak tasarlamış küresel bir borsa platformudur. Bu platform sayesinde akıllı telefon kullanıcılarının sahip oldukları mobil verileri almalarına, satmalarına ya da bunları bir yere bağışlamalarına imkan veriliyor. DENT ekosistemi sayesinde kullanıcılar kendi mobil verilerini tıpkı diğer emtialar gibi kullanabiliyor.

DENT ekibi kullanıcıların kendi mobil verilerinin sağladığı olanakları, kullanıcılara yani gücün gerçek sahiplerine sunmayı hedefliyor. Geleneksek yollarla sunulan veri dolaşım (roaming) hizmetlerinin ne denli masraflı olduğunu göz önünde bulunduran ekip, çalışmalarını yaparken bu sorunu gidermeye gayret etmiş. DENT sayesinde kullanıcılar telefonlarındaki mobil verilerinden maddi kazanç elde edebiliyorlar. DENT’in olmadığı durumlarda, demin bahsettiğimiz mobil veri doğrudan hizmet aldığınız operatöre yönlendiriliyor.

Dünyada bulunan birçok sorunun giderilmesini böylece maddi bir değer elde edilmesini hedefleyen çok sayıda blockchain projesi bulunuyor. DENT projesini de bu başlık altında inceleyebiliriz. Tabi ki piyasada kendisine yer etmeye çalışan yüzlerce proje arasından sıyrılarak yatırımcılarla buluşmak için, girişimcilerin gerçek hayat problemlerine odaklanarak fark ortaya koymaları gerekiyor. Görünüşe bakılırsa bu projenin parlak fikirli ekip üyeleri bunu tam anlamıyla başarabilmiş. Geliniz DENT projesinin hangi sorunlara yönelerek kullanıcılarına ne denli hizmetler sunduğunu incelemeye çalışalım.

Dent Coin Projesi Nedir?

DENT Coin projesi, Ethereum blockchain’i üzerinde geliştirilmiş bir platformdur. DENT Coin ise bu platform dahilinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir ERC-20 token’i şeklinde ifade edilebilir. Yazının girişindeki veri kullanım hizmetleri Ethereum ağında bulunan akıllı sözleşmeler şeklinde kullanıcılara ulaşıyor. Tüm bunların kolay bir kullanıcı ara yüzüyle müşterilere sunulması için ise DENT uygulamaları geliştirilmiş. Bu uygulamaları halihazırda IOS ve Android işletim sistemli cihazlarınıza indirebilmeniz mümkün. Bu noktada şunu da belirtmemiz gerekiyor ki bahsi geçen uygulamalar şimdiye dek tüm platformlar üzerinden tüm dünyada 7 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı.

dent nedir

Mevcut telekomünikasyon işletmeleri düşünüldüğünde DENT projesinin oyunun kurallarını yeniden yazdığını söylememiz yanlış olmaz. Platform üç açıdan mevcut sisteme meydan okuyor. Birincisi DENT sayesinde halihazırda kullanıcılardan alınan bütün veri dolaşım (roaming) ücretleri ortadan kalkıyor. Mevcut şirketler bu ücretleri aralarındaki yönlendirme kurulumlarının astronomik masrafları nedeniyle müşterilerine yansıtıyor. Projenin sağladığı avantajlardan ikincisi, hem bireysel kullanıcıların hem de telekomünikasyon şirketlerinin DENT platformundan faydalanabilmesinden ileri geliyor. Bu sayede daha büyük çapta bir veri paylaşım ekonomisi meydana getirilmesi hedeflenmiş. Son olarak bireysel kullanıcıların ve son teknoloji bütün cihazların DENT borsasını kullanarak satın alma işlemlerini otomatik hale getirebilmesinden bahsetmek gerekiyor. Bu koordinasyon sayesinde bölgedeki en iyi teklifin elde edilmesine DENT platformu garanti gözüyle bakıyor.

DENT Projesinin çözmeye çalıştığı sorunu bir kere daha ve daha net bir şekilde ifade edelim. Uluslararası şirketler tarafından iletilen istatistiksel verilere göre 2017 yılında küresel mobil trafik tam 32 milyon dolar değerine ulaşmayı başardı. Bu değerin her geçen gün katlanarak dağ gibi büyümesi yatırımcıların da iştahını kabartıyor. Kullanıcıların çoğunun mobil veri seçenekleri konusunda kafa karışıklığı yaşadığı ifade ediliyor. Sunulan paketlerin kullanıcıları tam anlamıyla memnun etmediği projenin elde ettiği istatistiksel veriler arasında yer alıyor.

İşte DENT projesinin geliştiricileri bu veri kullanım istatistiğinden hareketle platformu geliştirdi. Bu sayede platform, kullanıcıların kendi verilerini satabilmesine, bunu maddi imkana dönüştürmesine ve harcayabilmesine imkan sundu.

Dent Coin Kimin ve Hangi Ülkenin?

Dent Coin, 2017 yılında bir grup girişimci tarafından hayata geçirildi. Hong Kong merkezli Dent Wireless isimli bir şirket, otomatik bir döviz piyasa sistemi geliştirmeyi hedeflemişti. Sistemin risk yönetimiyle ilgili işlevleri de içermesi planlanıyordu. Bu proje zamanla DENT platformuna evrilerek bugün mobil verilerin paketlerinin alınıp satıldığı bir teşebbüs halini aldı. DENT platformunun web sayfasını incelediğimizde, proje yol haritasında önemli kilometre taşlarının yer aldığını görüyoruz. Projenin hedefleri arasında sektördeki büyük firmaların tekelleşmesine engel olmaktan kullanıcılara daha özgürlükçü bir mobil deneyim sağlamaya varıncaya dek çok sayıda yapıcı madde yer alıyor. Bu tür hedeflerin gelecek vadeden ve sürdürülebilirliğe sahip bir projeye işaret ettiğini söylemek yanlış olmaz. Dent ekibinin çalışmaları ve kullanıcıların piyasadaki davranışları projenin nereye varacağını ortaya koyacak diyebiliriz.

Dent Coin Hesaplayıcı

Dent Coin, piyasalarda işlem görmeye başladığı ilk andan itibaren kullanıcıların dikkatini çeken kripto paralar arasında gösterilebilir. 2017 yılında kripto para borsalarında yerini alan Dent Coin, bu içeriğin oluşturulduğu anda alınan verilere göre çok sayıda platformda işlem görmeye devam ediyor. Binance, KuCoin, Gate.io ya da FTX borsaları bu platformlar arasında gösterilebilir. Dent Coin’in fiyatını Türk lirası cinsinden hesaplarken dolar kurunun sürece dahil olduğunu hatırda tutmak gerekiyor. Yazının hazırlandığı anda alınan verilere göre bir Dent coin 0,037 kuruştan alınıp satılıyordu. Başka bir deyişle bu kripto değerin fiyatı bir hayli düşük seviyelerde seyrediyor. Bu fiyatlardaki kripto paralar hakkında hesaplama yaparken daha dikkatli olmak gerekebilir.

Dent Coin Fiyat Grafiği

Dent Coin’in oluşturduğu fiyat grafiği incelendiğinde kripto paranın ortaya koyduğu performansa yönelik yorumlarda bulunmak mümkün. Genellikle piyasanın oluşturduğu genel trende uygun hareket ettiğin gördüğümüz Dent coin zaman zaman piyasadan pozitif anlamda ayrışmayı da başarmış.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner