Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Bitcoin (BTC) ve altcoin'ler bugün sert bir düşüş yaşadı.

Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler bugün sert bir düşüş yaşadı. Bitcoin, 13 Ekim’den bu yana ilk kez 55.000 doların altına geriledi. Lider kripto para son 24 saatte yaklaşık %7 oranında düşüş yaşarken, birçok altcoin’de de ciddi düşüşler görüldü.

Ekran Resmi 2021 11 26 14.28.48

Bu düşüşün nedeni olarak birçok farklı sebep gösterilirken, Covid-19’un yeni bir varyantının bulunması ön plana çıktı. Diken’de yer alan bir habere göre Güney Afrika Cumhuriyeti ile Botsvana’da, Covid-19’un çok sayıda mutasyona uğramış yeni bir varyantına rastlandı. B.1.1.529 olarak adlandırılan bu yeni varyant Güney Afrika’dan Hong Kong’a seyahat eden bir kişide görüldü ve ‘süper varyant‘ olarak nitelendirildi. Bu türün 32 mutasyona sahip olduğu ifade ediliyor.

Süper varyantın endişe yaratmasıyla beraber genel olarak piyasalarda sert düşüşler gözlemlendi. Bitcoin yaklaşık %7 düşüş yaşarken, birçok altcoin’de kayıplar daha ciddi oldu.

Ekran Resmi 2021 11 26 14.29.12

CoinGecko verilerine göre ilk 100’de yer alan kripto paralar arasında son 24 saatte en çok kayıp yaşayan Harmony (ONE) oldu. Kripto para yaklaşık %19 oranında geriledi. Onu popüler altcoin Avalanche (AVAX) %17.8 ile takip etti. Son 1 saatte en çok düşüş yaşayan token ise IOTX oldu. Kripto para son 1 saatte %5.7 oranında geriledi.

Düşüşten etkilenmeyen kripto paralar da oldu. Örneğin KLAY, son 1 saatte %5.5 oranında yükseliş kaydetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner